Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Avşa’da Kıtlık Başladı

Avşa’da Kıtlık Başladı
Tatilcilerin akın etmesi sonucu yiyecek sıkıntısı başgösteren Avşa Adası’na gemilerle yiyecek taşınmaya başlandı.

 

 
Tatilcilerin akın etmesi sonucu yiyecek sıkıntısı başgösteren Avşa Adası’na gemilerle yiyecek taşınmaya başlandı.
 
Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa’da bulunan pansiyon, motel ve turistik tesislerin doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını belirterek, turistlerin huzurlu bir tatil geçirmeleri için tüm imkanların seferler edildiğini söyledi. Avşa’da temizlik ve su ile ilgili bir sıkıntının yaşanmadığının kaydeden Başkan Aksoy şöyle dedi:
 
"Yoğunluğun olduğu sahil bandında bulunan lokantalarda kısa süreli yemek problemi yaşandı. Ancak yerel yönetim olarak aldığımız tedbirlerin ardından bu sorun da çözüldü. Erdek’ten saat başı Avşa’nın Yiğitler Mahallesi’nde bulunan iskeleye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla ro-ro gemileriyle gıda maddesi taşınıyor."
 
İlçelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle yerel yönetim olarak tüm izinleri kaldırdıklarını belirten Başkan Aksoy, b gün itibariyle sadece temizlik işlerinde toplam 120 kişinin gece gündüz görev yaptığını söyledi.
 
’KIŞ NÜFUSUNA GÖRE PARA GÖNDERİLİYOR’
 
İller Bankası’ndan Marmara İlçesi’ne aylık 120 bin TL katkı payı geldiğini dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Bu ara kış nüfusuna göredir. Oysa ilçemizin nüfusu yazın 500 bine ulaşmaktadır. Bununla ilgili bir düzenleme yapılması gerekmektedir. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un desteklerini asla yadsıyamayız" ifadesini kullandı.

Yayın Tarihi : 08.07.2016 : 17:33

Etiketler : Bin    Kişinin    Yaşadığı    Avşaya    Tatilci    Gelince    Yiyecek    Sıkıntısı    Baş    Gösterdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8551
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN