Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karacasu’nun Ciğerleri Yanıyor

Karacasu’nun Ciğerleri Yanıyor
Aydın’ın Karacasu İlçesi’nde, karaçam ağaçlarıyla kaplı sarp ormanlık alanda yangın çıktı. Yaklaşık 40 hektarlık alanda etkili olan yangına, havadan ve karadan müdahale sürüyor.

 

 
Kırsal Alemler Mahallesi’ndeki, Karıncalık Dağ eteklerindeki ormanlık alandan bugün saat 12.20 sıralarında alevler yükselmeye başladı. Bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 5 helikopter, 4 uçak, 26 arazöz ile Aydın ve Denizli’den toplam 7 itfaiye aracı ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.
 
Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ile Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de söndürme çalışmalarına destek verdi. Karaçam ağaçlarıyla kaplı sarp, dağlık alandaki Kocayayla ve Geyikbeleni Mevkileri’ndeki iki noktadan başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.
 
Rüzgarın sık sık yön değiştirmesi nedeniyle söndürme çalışmalarında güçlük yaşandığı bildirildi. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen ve yaklaşık 40 hektarlık alanda etkili olan yangını söndürme çalışmalarının havadan ve karadan sürdüğü bildirildi.
 
 

Yayın Tarihi : 08.07.2016 : 16:54

Etiketler : Karacasunun    Ciğerleri    Yanıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN