Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Ey HDP’liler Kimden Korkuyorsunuz?'

'Ey HDP’liler Kimden Korkuyorsunuz?'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, HDP milletvekillerinin mecliste bölge için doğruyu savunmaları gerektiğini belirterek, "Ey HDP’liler kimden korkuyorsunuz? Dağdan kork, bayırdan kork, ovadan kork. Böyle milletvekilliği olur mu? Maden bu millet seni seçti meclise gönderdi. Bu bölge için doğruyu hakikati savunmak için burada olmalısın" dedi.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa’da vatandaşlarla bayramlaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan GAP Su Sporları Tesislerinde düzenlenen bayramlaşma törenine Bakan Çelik’in yanı sıra Vali Güngör Azmi Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ak Parti milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Uzun kuyrukların oluştuğu törende Bakan Çelik, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı.
 
Ramazan ayında kan ve gözyaşının dinmediğini ifade eden Bakan Çelik, "Kanlar akıyor ve çocuklar maalesef ya denizlerde boğuluyor ve bombalar karşısında hayatlarını kaybediyorlar. İslam coğrafyasının hali ortada. Ne acı ki bu çatışmaların, bu terör olaylarının yoğun yaşandığı, acımasızlığın yoğun yaşandığı coğrafya İslam coğrafyasıdır. Çünkü İslam coğrafyasının başı ne yazık ki yok ve bundan dolayı büyük acılar yaşanıyor. Yaşanan bu acılar bir doğum sancısı olduğu inancı içerisindeyiz. İnşallah bu doğum gerçekleşecek ve İslam alemindeki bu başı boşluk ortadan kalkacak ve büyük bir boşluk ortadan kalkınca da inanıyorum ki, burada üzüntü keder değil, mutluluk içerisinde vatandaşlarımızın yaşaması gerçekleşmiş olacak" diye konuştu.
 
Bölgede terör tehdidi olmaması halinde kentte çok farklı şeylerin konuşuluyor olacağına inandığını da dile getiren Bakan Çelik şöyle dedi:
 
"Bugün terör olayları bu bölgelerde yaşanmamış olsaydı. Bir basamak daha yukarı çıkmış Şanlıurfa’yı konuşacaktık. Ama ne yazık ki terör burada turizmin gelişmesine, ticaretin gelişmesine ve burada kalkınmanın var olmasına engel teşkil etmektedir. Burada yaşayan 2 milyonun ve bölgede yaşayan milyonlarca vatandaşımızın istikbali ile oynamaya devam etmektedir. Onun için Şanlıurfalıların çok dikkatli olması gerekiyor. Önümüze konulan bu terör belası, İslam coğrafyasının önüne konulan bu terör ve benzeri engellerin altında yatan neden Şanlıurfa gelişmesin, kalkınmasın, Şanlıurfalılar zengin olmasın ve Şanlıurfa ticaretine yeni imkanlar katılmasın diye maalesef bu terör belasını bu bölgenin ve milletimizin önüne koymaya devam etmektedirler. Onun için hep beraber dayanışma içerisinde olacağız."
 
EY HDP’LİLER KİMDEN KORKUYORSUNUZ?
 
Konuşmasında HDP’ye oy ve gönül verenlere de seslenen Bakan Faruk Çelik, bu kesimin öncelikle sesini yükseltmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti:
 
"HDP’li dostlara sesleniyorum. HDP’ye gönül vermiş, oy vermiş insanlara sesleniyorum. Siz önce sesinizi yükselteceksiniz. Olan biten Şanlıurfalıların aleyhine olsun diye gerçekleştiriliyor. Korkunun ecele faydası yok. Kimden korkuyorsunuz. Dağdan koruyorlarmış, bu nasıl milletvekilliğidir? Dağdan kork, bayırdan kork, ovadan kork böyle milletvekilliği olur mu? Maden bu millet seni seçti meclise gönderdi. Bu bölge için doğruyu hakikati savunmak için burada olmalısın. İşte bu açılışlardır doğrusu, tesis kazandıracaksın, işsize iş kazandıracaksın. Çaresize derman olacaksın, işte milletvekilliği budur. Millet için sesinizi yükseltemeyeceksiniz niye seçildiniz o zaman ? Bunun için Şanlıurfalı kardeşlerime sesleniyorum. Bu gidişat gidişat değildir. Şanlıurfa’nın istikametiyle uğraşmayın. Şanlıurfa kalkınmayı hedef haline getirmiştir. Bu insanları sizin ateist, sizin Allahsız düşüncelerinizle milletin kafalarını bulandırmaya kalkmayın. Bulandıramadınız bulandıramayacaksınız.”
 
Tarımda 150 milyarlık hasılanın 450 milyar liraya çıkarılmasının hedeflendiğini de anlatan Çelik, bunun için çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Sulama sorununun aşılması durumunda üretimde artışın oluşacağını kaydeden Bakan Çelik, "Bütün imkanlar bilinçli tarım için seferber edecek. Yine tarımsal desteklemeler yılda bir müracaatla 2 destek alınacaktır. Önümüzdeki yıldan itibaren ekim ve hasat döneminde iki destek olacak. Böylece çiftçi kardeşimiz, ne aldığını bilecek. Kooperatif borçları var. Onlarla ilgili yapılandırma çalışmalarımız var" dedi.
 
Hayvancılık alanında yaşanan küpe sorununu ortadan kaldıracaklarına değinen Bakan Çelik, "Hayvancılık yapan kardeşlerimiz ve işletmeleri olan kardeşlerimizle ilgili de yeni düzenlemelerimiz var. Küpe sorununu ortadan kaldırıyoruz, küpeyle ilgili ciddi oluşmuş cezalar var, bunların hepsini affediyoruz, her hayvan kayıtlı hale getirilecek. Hayvancılıkla ilgili bir tesis yapacaksınız ama mevcut mevzuat inşaat harçlarını çıkarıyor, bu harçları da ortadan kaldırıyoruz. Hayvancılığı geliştirmek için inşaat ruhsat harçlarının ödenmeyeceği yasal düzenlemeyi Meclis’e göndermiş bulunmaktayız. GAP, Türkiye’nin tahıl ambarı, bunu geliştirecek düzenlemeleri yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
 
Bakan Çelik ve beraberindekiler daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 58 Bin metrekarelik alana sahip GAP Sukay Park ve Su Sporları tesisinin açılışını yaptı. Restoran, kafeterya, açık ve kapalı yüzme havuzları, biyolojik gölet, temalı bahçeler, çocuk oyun ve oturma alanları, ülkeler mutfağı, koşu parkuru, etkinlik meydanları, su oyunlu havuzlar ve atletizm sahası alanların yer aldığı tesis, 35 bin metrekarelik gölet ve yaklaşık 5 bin metrekarelik adadan oluşuyor. Tesisleri gezen Bakan Çelik, daha sonra Haliliye Belediyesi’nin yaptırdığı 36 taziye evinin de açılışını yaptı.
 

Yayın Tarihi : 06.07.2016 : 17:55

Etiketler : Bakan    Çelik    Ey    Hdpliler    Kimden    Korkuyorsunuz    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6120
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN