Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buğday Tarlası Ve Arı Kovanları Yandı

Buğday Tarlası Ve Arı Kovanları Yandı
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde arı kovanlarının bulunduğu arazide çıkan ve kısa sürede buğday tarlasına da sıçrayan yangın itfaiye ekiplerince güçlükle söndürüldü. Yangında, arı kovanları ve 200 dönümlük biçilmemiş buğday tarlası kül oldu. İtfaiye erleri arı kovanlığının bulunduğu arazideki yangını özel kıyafet giyerek söndürdü.

 

Çorlu’ya bağlı Karatepe mevkiindeki arı kovanlarının bulunduğu arazide yangın çıktığını görenler itfaiye ekiplerine haber verdi. Rüzgarlı hava nedeniyle kısa sürede büyüyen alevler hemen yanındaki biçilmemiş buğday tarlasına da sıçradı. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri yetersiz kalınca, diğer ilçelerden takviye ekipler istendi. Arı kovanlarının bulunduğu arazide itfaiye ekipleri arılar nedeniyle söndürme çalışması yapamadı. Bunun üzerine itfaiye erleri için arıcı maskesi ve özel kıyafetler getirildi.
 
200 DÖNÜM EKİLİ ALAN YANDI
 
İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle arı kovanlarının ve 200 dönümlük biçilmemiş buğday tarlasındaki yangın söndürüldü. Yangında buğday tarlası ve kovanlar tamamen yanarak kül oldu. Tarla sahibi Maksutlu Mahallesi Muhtarı Ali Topuz, yangın haberini alarak tarlaya geldiğinde şaşkınlık geçirdi. Yarın biçeceği tarlanın tamamen kül olduğunu gören Topuz, “Yarın biçecektim ama kısmet olmadı. Yazık günah bir tarla kolay ekilmiyor. Söylenecek bir şey yok. Nasıl ve neden çıkmış şimdi bunu araştıracağım” dedi.
 
Yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Yayın Tarihi : 06.07.2016 : 17:33

Etiketler : Çorluda    Dönümlük    Buğday    Tarlası    Arı    Kovanları    Yandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9198
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN