Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Allah Bizi Terör Belasından Kurtarsın'

'Allah Bizi Terör Belasından Kurtarsın'
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, memleketi Erzurum’da partisinin düzenlediği bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, "Allah bizi her türlü beladan, musibetten bu ahlaksız, şerefsiz, zalim terörist belasından, terör belasından kurtarsın" dedi.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ak Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen bayramlaşma programına katıldı. Merkez Palandöken ilçesindeki Çeçenistan Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına Bakan Akdağ’ın yanı sıra Ak Parti Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu, Orhan Deligöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, MKYK üyesi Fazilet Dağcı Çığlık, Ak Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ve partililer katıldı. Giresun’da askeri helikopterin düşmesi nedeniyle buruk bir bayram geçirildiğini söyleyen Bakan Recep Akdağ, şunları söyledi:
 
"Buruk bir gün. Bayramın birinci gününde Giresun’da komutanlarımız, askerlerimiz, onların aile yakınları elim bir helikopter kazası geçirdiler. Aslında meselenin arkasında ne olduğunu görmek bu hadiselerde çok önemli. Çok değerli bir komutanımız, kendi silah arkadaşlarını Giresun’un en uzak bir karakolunda ziyaret etmek üzere arkadaşlarıyla, aileleriyle beraber, gönüllerini onlarla buluşturmak üzere bayramın ilk günü helikopterle karakolumuzu ziyarete gittiler. Maalesef bir kaza geçirdiler, şehit olanlar, yaralılarımız var. Böyle bir güzelliği yaşatmak isterken, kendilerini hayatlarını kaybettiler, yaralandılar. Gerçekten meselenin bu arka planını görmek lazım. Buna benzer hadiselerin hepsinde öylesine arka planlar var ki. İstanbul’daki terör saldırısında da, ondan öncekilerde de sağlık bakanı olmam hasebiyle genellikle bu hadiselerin vuku bulduğu mahallere gidiyorum. Hem oradaki durumu tespit etmek için sağlık açısından yaptıklarımızı, yapacaklarımızı görmek için, hem de aileler birlikte olmak için. Bütün bu hadiselerde tek tek insana baktığınız zaman, meselenin arkasında öyle trajediler, dramlar görüyorsunuz ki dışarıdan baktığınız da bir terörist atak hayatını keybedenler, yaralananlar var ama biraz olayın içine nüfuz ettiğiniz zaman gerçekten yüreğinizi burkan, kanatan arka plan hadiseleriyle, ailelerle onların birbirleriyle münasebetleriyle karşılaşıyorsunuz."
 
Erzurumlular’ın Ak Partiye kurulduğu günden itibaren gönül verdiğini belirten Akdağ sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bundan sonra da biz Erzurumlular olarak bu ülkenin göz bebeği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmaya devam edeceğiz. Her türlü oyuna, dalavereye, fitneye karşı biz Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ve Ak partiyi güçlü kılmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Rabbim hepinize güzel günler göstersin, sağlık afiyet versin. Hayırlı bayram temenni ediyorum. İnşallah Cenabı Hak bizi her türlü beladan, musibetten bu ahlaksız, şerefsiz, zalim terörist belasından, terör belasından da kurtarsın. Medine-i Münevvere de Efendimiz, Peygamberimizin huzurunda bomba patlatacak kadar insanlığından çıkmış olanlardan korkulur ama biz onlardan hiç korkmuyoruz. Allah’ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti de, İslam Alemi de bunlarla baş edecek güçtedir" diye konuştu.
 
Bakan Akdağ konuşmasının ardından bayramlaşma programına katılanlarla tek tek tokalaştı.

Yayın Tarihi : 06.07.2016 : 13:33

Etiketler : Bakan    Akdağ    Allah    Bizi    Terör    Belasından    Kurtarsın    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9924




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN