Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Feribotlarda Bayram Yoğunluğu

Feribotlarda Bayram Yoğunluğu
Çanakkale Boğazı’ndan feribotlarla geçişlerde yaşanan yoğunluk, bayramın ikinci gününde de sürüyor.

 

Ramazan Bayramı tatili öncesi Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişlerdeki feribot yoğunluğu, bu kez ters yönde yaşanmaya başladı. Bayramın ilk gününden itibaren  başlayan yoğunluk, bugün kendisini daha da hissettirdi. Çanakkale’den Eceabat ve Kilitbahir’e geçişlerde, araç kuyruğu iskeledeki araç depolama alanının dolması üzerine, Demircioğlu Caddesi’ne kadar uzadı. Tatilcilerin oluşturduğu araç kuyruğu, bazen 1 kilometre kadar çıktı. 
 
Yoğunluğa hem bayram nedeniyle günübirlik gezi ve ziyaretler için yola çıkanlar, hem de yakınlarını ziyaret için Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiş yapan tatilcilerin dönüşlerinin etkili olduğu gözlendi. Boğazda yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Çanakkale- Eceabat ve Çanakkale- Lapseki hattında toplam 6 feribot ile tarifesiz olarak sefer yaparak, oluşan araç kuyruğunu eritmeye çalışıyor.
 
BAZI KENT İÇİ YOLLAR KİLİTLENDİ
 
Çanakkale’de Demircioğlu Caddesine kadar uzanan araç kuyruğu nedeniyle kent içi yolların bir bölümü adeta kilitlendi. Trafik polisleri, feribot kuyruğu nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığını en aza indirmek için büyük çaba harcarken, bazı kent içi yolları trafiğe kapatmak zorunda kaldı.

Yayın Tarihi : 06.07.2016 : 12:27

Etiketler : Çanakkalede    Feribotlarda    Bayram    Yoğunluğu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5022
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN