Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hükümlüler İçin Sosyal Proje

Hükümlüler İçin Sosyal Proje
Bayraklı Belediyesi, denetimli serbestlik yasası kapsamında belediye çalışan hükümlüler için, boş zamanlarını daha verimli kullanabilmeleri adına sosyal bir proje başlattı. Cezalarını çalışarak çeken hükümlüler belediyede belli zamanlarda kitap okuyor ve satranç kursunda satranç öğreniyor.

 

Bayraklı Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünde Denetimli Serbestlikten yararlanarak belediyede çalışan dokuz hükümlü gönüllü olarak katıldığı satranç kursunda ilk hamlelerini yaptı. Katılımcılar, tek grup halinde başladıkları satranç eğitiminde ilk olarak taşların hareketleri, taş alma, saldırı ve savunma kavramlarını öğrendi. Satranç kursuna katılan hükümlüler; satrancın oldukça eğlenceli bir oyun olduğunu söyledi ve bu imkanın kendilerine sağlandığı için memnuniyetlerini ifade etti. Yetkililer, bu projeyle ile hükümlüleri sosyal hayata katılmasını sağlamanın hedeflendiğini ve satrançla doğru ve hızlı düşünülmesi sağlamak olduğunu belirtti. Öte yandan hükümlülerin belli saat dilimlerinde kitap okuyarak kendilerini geliştirmeleri noktasında da proje geliştirildi.
 
SOSYALLEŞİYORLAR
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da hükümlülerin sosyalleşmesini sağladıklarını belirterek, "Denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler için satranç kursu düzenleme fikri oldukça beğenildi. Cezalarını belediyede çalışarak çekenler bu kursa ilgi gösterdi. Onların sosyalleşmesi açısından güzel bir proje oldu" dedi.

Yayın Tarihi : 06.07.2016 : 12:05

Etiketler : Belediyedeki    Hükümlüler    İçin    Sosyal    Proje    Bölge   


Yorumlar

2852
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN