Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Helikopterli Yangın Söndürme Tatbikatı

Helikopterli Yangın Söndürme Tatbikatı
Karabük’te, orman yangınlarına müdahaleye hazırlık çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen tatbikatta yakılan ateş helikopterle söndürüldü.

 

Karabük Orman İşletme Müdürlüğü’nce Cemaller Köyü’ndeki orman deposunda düzenlenen tatbikatta, boş alanda toplanan ağaç dalları tutuşturuldu. Orman Genel Müdürlüğü’nün Ukrayna’dan kiraladığı ve 2 ay boyunca çıkabilecek orman yangınlarına karşı Karabük’te konuşlandırılan yangın söndürme helikopteri yangına müdahale etti. Helikopter, Soğanlı Çayı’ndan aldığı 2.5 ton suyu alevlerin üzerine boşaltarak yangını söndürdü.
 
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, 5’i Ukrayna 1 Türk olmak üzere 6 personelin görev yaptığı helikopterin Karabük ile birlikte Ankara, Kastamonu ve Bartın’da çıkabilecek olası orman yangınlarına da müdahale edeceğini söyledi. Yangınlarda en önemli görevin insanlara düştüğünü belirten Beşel şöyle dedi:
 
"Anız yakmasınlar. Piknik alanları dışında ateş yakmasınlar. Araçlarından dışarıya izmarit atmasınlar. Mercek görevi yapan cam kırıklarını atmasınlar. Orman yangınları sadece orman yangınlarıyla kalmıyor. Milyonlarca yaban hayatına da sebep veriyor. Yangına ilk müdahale etmek, zamanında ulaşmak amacımız. Yangını gören vatandaşlarımız ücretsiz ‘Alo 177’ hattını arayarak ihbarda bulunmaları ilk müdahale için çok önemli. Alt yapımız moral ve motivasyonumuz hazır. İşçilerimizin kondisyonları ve moralleri yerinde. Ülkemizin üzerinde bir sürü kara bulutlar dolaşıyor. Artık orman yangınlarıyla uğraşmak istemiyoruz ama biz hazırız."
 

Yayın Tarihi : 02.07.2016 : 17:43

Etiketler : Helikopterli    Yangın    Söndürme    Tatbikatı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4445
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN