Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Restoran Baskını Kanlı Bitti: 20 Ölü

Restoran Baskını Kanlı Bitti: 20 Ölü
Asya ülkesi Bangladeş'in başkenti Dakka'da IŞİD'li teröristler bir restorana saldırarak içeride bulunanları rehin aldı. Güvenlik güçlerinin düzenlediği 10 saat süren kurtarma operasyonu kanlı bitti, 20 rehine hayatını kaybetti. Bangladeş yaşamını yitiren 20 rehinenin tümünün yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

 

Bangladeş'in başkenti Dakkar'da yabancıların gittiği restoran IŞİD militanlarının saldırısına uğradı. 10 saatten fazla süren rehine operasyonu kanlı bitti.
 
Bangladeş ordu sözcüsü, komandoların operasyonunda IŞİD'li 6 silahlı saldırganın öldürüldüğünü ve 20 rehinenin hayatını kaybettiğini açıkladı.
 
Bangladeş ordu sözcüsü, restoran saldırısında yaşamını yitiren 20 rehinenin tümünün yabancı uyruklu olduğunu duyurdu.
 
Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina 13 rehinenin kurtarıldığını ancak rehineler arasında ölüler bulunduğunu söylemişti. Başbakan Şehy Hasina kaç rehinenin öldüğü konusunda ise bilgi vermemişti.
 
Büyükelçilik binalarının da bulunduğu bölgede dün gece bir restorana girerek etrafa ateş açmıştı. IŞİD'in üstlendiği silahlı saldırıda 20'si yabancı 35 kadar kişi rehin alınmıştı.
 
Bangladeş güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonda iki polis de hayatını kaybetmişti.
 
IŞİD restoran baskınında 20 yabancıyı öldürdüğünü ileri sürmüş ancak bu iddia Bangladeş ordusu tarafından reddedilmişti.

Yayın Tarihi : 02.07.2016 : 12:27

Etiketler : bangladeş    ışid    restoran baskını    terör saldırısı       


Yorumlar

6041
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN