Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler

Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler
Stresli bir hayat, yoğun tempoda çalışma, hava kirliliği, çevresel faktörler ve tabii ki yanlış beslenme alışkanlıkları unutkanlığa sebep olabilmektedir. Her ne kadar unutkanlığın sebeplerini bilsek de her daim çaresini aramayız. Ancak unutkanlık insan yaşamını oldukça olumsuz etkileyen bir durumdur.

 

Çünkü günlük hayatın akışını olumsuz yönde etkileyecek birtakım talihsiz durumlara ya da iş veya okul yaşamında bir şekilde başarısızlıklara yol açabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek gerekmektedir. Unutkanlık probleminden kurtulmak için bulmaca çözmek gibi birtakım formüller ortaya atılmaktadır.
 
Ancak çözüm beslenme alışkanlıklarını değiştirmektedir. Çünkü yanlış beslenme alışkanlıkları unutkanlığa neden olmaktadır ve unutkanlığı önlemek için de doğru beslenme yöntemine geçmek gerekmektedir. Bu yüzden de unutkanlık problemine iyi gelen yiyecekler düzenli olarak yenmelidir.
 
 
1. Yaban Mersini
 
Yaban mersini oldukça lezzetli bir meyvedir. Ancak oldukça lezzetli olmasının yanı sıra çeşitli faydaları sebebiyle de eşsiz bir besin kaynağıdır. Yapılan araştırmalar neticesinde yaban mersininin unutkanlığı geciktirdiği ortaya konmuştur.
 
Aynı zamanda yaban mersini öğrenmeyi de kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir. Öğrenme kapasitesini arttırmaya yardımcı olan yaban mersini becerileri geliştirmek konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Eğer ki unutkanlık probleminiz bulunuyorsa ve bir şekilde hafızanızı beslenme ve gıdalar yoluyla kuvvetlendirmek istiyorsanız düzenli olarak yaban mersini tüketmelisiniz. Ancak hiçbir koşulda hiçbir gıdanın tüketiminde aşırıya kaçmamalısınız. Yaban mersinini isterseniz sade olarak meyve şeklinde tüketebilirsiniz.
 
Dilerseniz daha kolay şekilde kurutulmuş yaban mersini bulabilir ve düzenli olarak onu yiyebilirsiniz. Bununla birlikte yaban mersinini bir ara öğüne dönüştürmek için yoğurdunuzun içerisine ilave etmek de oldukça faydalı ve aynı zamanda lezzetli bir yiyecek olacaktır.
 
 
2. Derin Deniz Balıkları
 
Şüphesiz ki unutkanlık problemi denilince akla ilk olarak balık tüketmek gerekliliği gelmektedir. Elbette ki balık, unutkanlığa çok iyi gelen bir yiyecektir. Derin deniz balıkları omega 3 yağ asitleri bakımından oldukça zengin olmaları nedeniyle unutkanlık problemine karşı birebirdir. Hafızayı geliştirici özelliği de bulunan derin deniz balıklarını düzenli olarak tüketebilirsiniz.
 
Eğer ki sizi rahatsız eden bir unutkanlık probleminiz bulunuyorsa balık yemekten geri durmamalı ve vücudunuzun ihtiyacı olan omega 3 yağ asitlerini vücudunuza kazandırmalısınız. Balığı öğünlerinizde çeşitli şekillerde pişirerek tüketebilirsiniz. Siz yine de derin deniz balıkları tüketeceğiniz zaman aşırı yağlı pişirme yöntemlerinden kaçının ve en sağlıklı koşullarda balığınızı pişirerek tüketin.
 
Fakat unutmayın ki oldukça faydalı bir besin olan balığı da aşırı miktarda tüketmek birtakım sorunlara neden olabilmektedir. Bu sebeple beslenmede her daim ölçülü olmakta fayda vardır.
 
 
3. Kepekli Tahıllar
 
Kepekli tahılların çok faydalı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak belki bazı kişiler kepekli tahılların unutkanlığa bile iyi geldiğini bilmiyor olabilir. Kepekli ekmeğin beyaz ekmeğe oranla tercih edilmesi gerektiği herkes tarafından kabul görmüş bir gerçektir.
 
Eğer ki siz de beslenmenizde beyaz ekmekten vazgeçip tam buğday ekmeğine veya kepekli tahıllardan yapılmış kepek ekmeğine geçerseniz bu doğru beslenme yönteminin hafızanız üzerindeki olumlu etkisini uzun vadede muhakkak fark edersiniz. O sebepledir ki kepekli tahıllar unutkanlığa çok ama çok iyi gelmektedir.
 
Eğer unutkanlık problemi yaşıyorsanız muhakkak beyaz ekmeği tüketmeyi bırakıp kepekli tahıllardan üretilen çok daha sağlıklı ekmekleri tüketmeye başlayarak unutkanlık probleminiz ile mücadele edebilirsiniz. Aynı zamanda yulaf ezmesi, tam tahıllı ekmekler ile kahverengi pirinç gibi kepekli tahıllar insan sağlığı için başka pek çok faydaya da sahiptir. Bu ürünleri tüketmeyi tercih etmek başlı başına sağlıklı beslenmeye geçmek anlamını taşıyacaktır.
 
 
4. Yeşil Çay
 
Yeşil çayın insan vücudu için sayısız yararı bulunmak ile birlikte her geçen gün bir yeni yararı daha keşfedilmektedir. Yeşil çay konsantrasyonu arttırmakta ve unutkanlığa oldukça iyi gelmektedir.
 
Bu yüzden eğer ki unutkanlık problemi yaşıyorsanız muhakkak düzenli olarak yeşil çay tüketmelisiniz. Hatta belki de yeşil çayı siyah çaya tercih etmelisiniz.
 
 
5. Ispanak
 
Çocukluğumuzdan beri faydalarını bilerek sıklıkla tükettiğimiz ıspanak unutkanlığa da iyi gelen bir yiyecektir. Ispanak aynı zamanda hafızayı da geliştirmektedir. Dolayısıyla düzenli olarak ıspanak tüketerek unutkanlık probleminden kurtulmanın yanı sıra güçlü bir hafızaya da sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ıspanak alzheimer konusunda da oldukça etkili bir yiyecektir.

Yayın Tarihi : 02.07.2016 : 11:22

Etiketler : yeşilçay    ıspanak    unutkanlık    unutkanlığa iyi gelen besinler    balık    faydaları    kepekli tahıllar    yaban mersini    hafıza    sağlık   


Yorumlar

9820
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN