Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konuttan Temizlenen Alana 13 Bin Ağaç Dikildi

Konuttan Temizlenen Alana 13 Bin Ağaç Dikildi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadifekale'yi şehrin nefes aldığı bir alan haline getirmek için kararlı çalışmalarını sürdürüyor. 8 yılda gelinen noktaysa büyük dikkat çekiyor.

 

İzmir kent siluetinin en önemli unsurlarından Kadifekale'yi çarpık yapılardan temizleyerek ağaçlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, dikilen fidanlar defalarca yakılmasına rağmen bölgeyi yemyeşil bir kent ormanına dönüştürmekte kararlı. Kadifekale'deki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2121 konutun yıkılması sonucu ortaya çıkan 440 bin metrekarelik alana yaklaşık 13 bin ağaç, 12 bin çalı diken Büyükşehir Belediyesi, şimdi yeni bir yeşillendirme atağı başlatıyor.
 
Hazırlanan proje kapsamında Kadifekale'nin Yeşildere Caddesi'ne bakan yamacında uygulanmak üzere "Çevre Düzenleme ve Ağaçlandırma Projesi" hazırlanıyor. Proje öncesi zemin etüdü ve zemin iyileştirme çalışmaları yapılacak. Hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında peyzaj düzenlemeleri, yürüyüş yolları, ağaçlandırma gibi rekreatif öğeler yer alacak.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2008 yılına kadar gecekondular ve çarpık yapılarla kaplı bölgenin bugünkü durumuna ulaşması için yaklaşık 450 milyon TL harcadı.
 

Yayın Tarihi : 02.07.2016 : 10:33

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    kadifekale       


Yorumlar

7957
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN