Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Kabotaj Bayramı Kutlandı

İzmir'de Kabotaj Bayramı Kutlandı
İzmir'de, Kabotaj Bayramı'nın 90'ıncı yılı törenlerle kutlandı. Denizci halatları sergisinin de kurulduğu kutlamaların en eğlenceli anı ise protokol ve öğrenciler arasındaki geleneksel halat çekme yarışı oldu.

 

Kabotaj Bayramı'nın 90'ıncı yıl kutlaması, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Vali Yardımcısı Ufuk Seçil, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk'ün de hazır bulunduğu törende konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tershaneler ve Kıyı İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Güven Duran, denizciliğin önemini anlattı. Güven Duran, "Kabotaj Bayramı, Kurtuluş Savaşı'nın denizlerdeki zaferinin ilanıdır. Denizcilik, sadece bir taşımacılık metodu değildir. Ticaret, enerji, balıkçılık, güvenlik unsurlarıyla deniz gücünün bir aynasıdır" dedi.
 
DENİZCİ HALAT BAĞLARI SERGİLENDİ 
 
Törende, Cumhuriyet Meydanı'na denizci halat bağlama çeşitlerinin gösterildiği sergi de yapıldı. Sergide birçok bağlama yönteminin uygulandığı halatlar büyük ilgi gördü. Bu arada törenin en dikkat çeken ve eğlenceli yönü de, protokol ve öğrenciler karmasının geleneksel halat çekme yarışı oldu. Çimlerin üzerindeki halat çekme yarışmasında renkli görüntüler, yaşandı. Otizme dikkat çekip farkındalık yaratmak için bazı katılımcıların 'otizim' yazılı tişörtler giydiği tören sonrasında başarılı yelkencilere, plaket ve başarı belgeleri dağıtıldı.

Yayın Tarihi : 01.07.2016 : 11:49

Etiketler : kabotaj bayramı    cumhuriyet meydanı    halat çekme       


Yorumlar

4988
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN