Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dikili’ye Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi

Dikili’ye Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi
İzmir’in Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, başta sahil bandı olmak üzere ilçedeki çeşitli noktalarda yeraltı çöp konteyner sistemini hayata geçiriyor.

 

Daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemi oluşturmak, vatandaşların sağlığını korumak, koku ve görüntü kirliliğini engellemek isteyen Dikili Belediyesi, Dikili Atatürk Meydanı, Dikili Semt Pazarı, İsmetpaşa Mahallesi ile Denizköy Mahallesi’nde yeni tip yeraltı çöp konteynır sistemlerini hizmete sokacak. İlk etapta pilot bölge olarak belirlenen 6 farklı noktada yeraltına uygulanan sistemle, evsel ve gıda kaynaklı atıklar en hijyenik biçimde toplanıp izole edilecek. Bakteri ve sinek üremelerinin de önüne geçilecek çalışma sayesinde sıcak hava ile birlikte oluşan kötü koku ve rahatsız edici görüntüler ortadan kaldırılacak. Tek bir sisteminin, bin 600 litre depolama kapasitesine sahip olduğu ünite sayesinde, çöp nakil araçları da daha az sefer yapacak.
 
CHP’li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Kentimize misafir gelen konuklarımızın yaz sezonunda olumsuzluklarla karşı karşıya kalmaması ve kent estetiğini en üst seviyede tutmak için çöp yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda yeraltı çöp konteynır sistemini uyguluyoruz. Kısa zamanda vatandaşlarımız tarafından değer gören ve desteklenen bu çalışmayı büyük bir özveriyle gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün tüm emekçilerine yürekten teşekkür ediyorum. Kentlimiz için, kentimizin geleceği için çok büyük önem arz eden çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

Yayın Tarihi : 01.07.2016 : 11:33

Etiketler : Dikiliye    Yeraltı    Çöp    Konteyner    Sistemi    Bölge   


Yorumlar

9509
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN