Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ban Ki Moon: Birlik Olmalı

Ban Ki Moon: Birlik Olmalı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon, İstanbul’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak, "Hiçbir gerekçe terörü ve bu iğrenç saldırıyı meşru kılamaz. Teröristler insanlık adına yenilmelidir. Türk halkı ve hükümetinin bu şok edici trajedinin üzerinden gelebilmesini diliyorum" dedi.

 

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısına ilişkin Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’ni ziyaret ederek, taziye defterini imzaladı. Taziye defterine, "BM adına Türk halkı ve hükümetine, yaşanan terör saldırısı nedeniyle en derin taziyelerimi sunuyorum" yazan BM Genel Sekreteri, kurbanların ailelerinin acılarını paylaştığını söyledi.
 
Ban Ki Moon, gazetecilere yaptığı açıklamada ise, "Hiçbir gerekçe terörü ve bu iğrenç saldırıyı meşru kılamaz. Teröristler insanlık adına yenilmelidir. Türk halkı ve hükümetinin bu şok edici trajedinin üzerinden gelebilmesini diliyorum. Uluslararası toplum, terörü yenmek için birlik olmalı. Aynı zamanda aşırılıkçı şiddeti önlemek için elimizden geleni yapmalıyız" dedi.

Yayın Tarihi : 30.06.2016 : 22:31

Etiketler : Ban    Ki    Moon    Uluslararası    Toplum    Terörü    Yenmek    İçin    Birlik    Olmalı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7718
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN