Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sıcak Hava Öğrencileri Bunalttı

Sıcak Hava Öğrencileri Bunalttı
Manisa’daki Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) yetenek sınavı, sıcak havada öğrencileri bunalttı. Üniversitenin stadında yapılan 1000 metre koşusunda kızlardan bazıları, sıcak havanın da etkisiyle baygınlık geçirdi.

 

Bu yıl  440 öğrencinin alınacağı BESYO’ya, rekor bir katılımla 5 bin 84 aday başvurdu. Güneşin etkisinin geçmesi için sınavın saat 16.00’ya alınmasına rağmen, gölgede 35 ve güneş altında 40 dereceyi geçen sıcak hava öğrencileri bunalttı. Önce 60 metre hız koşusu, ardından 1000 metre yarışlarına giren kızlardan bazı adaylar yarış bitiminde baygınlık geçirdi. Bazı adaylar ise çimlerin üzerinde bulunan su hortumunun altında serinledi. Hazır bekletilen sağlık ekipleri, öğrencilere vakit geçirmeden müdahale etti.
 
Cimnastik, koordinasyon parkuru ve seçmeli olarak futbol, basketbol, hentbol ile voleybol branşlarının ikisinden sınava giren kızlar, üniversitenin stadında önce 60 metre hız koşusu, ardından 1000 metre koşusu yaptı. Sınava giren öğrencilerin yakınları ve kurs antrenörleri, koşuda öğrencilere seslenerek moral vermeye çalıştı.
 
Beden Eğitimi Öğretmenliği, Yöneticilik, Rekreasyon ve Antrenörlük bölümlerinin sınavlarının 3 Temmuz’a kadar süreceği belirtildi.
 
Beden Eğitimi Öğretmenliği, Yöneticilik, Rekreasyon ve Antrenörlük Bölümlerine 2 bin 378 erkek, 604 kız öğrenci başvurdu. Antrenörlük Bölümü’ne ise 2 bin 92 öğrencinin başvurduğu ve bu yıl toplam 5 bin 84 öğrencinin sınavlara gireceği açıklandı.
 
BESYO Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Pınar Güzel, bu yıl sınavlara başvurunun yoğun olduğunu belirterek, sınav yapılan alanlarda kamera bulunduğunu, internetten yayın yaptıklarını ve öğrencilerin anında izleme şansına sahip olduklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 30.06.2016 : 19:00

Etiketler : Besyo    Sınavında    Sıcak    Hava    Öğrencileri    Bunalttı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3726
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN