Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Oğlu İçin ’Müze Şehit Evi’ Yaptırdı

Şehit Oğlu İçin ’Müze Şehit Evi’ Yaptırdı
Ordu’nun Ulubey İlçesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Sami Aktaş, 6 yıl önce Hakkari’de şehit düşen oğlu jandarma komando çavuş Emrah Aktaş’ın anılarını, yaptırdığı müze evde yaşatıyor.

 

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağıl Dağlıca Bölgesi Oramar Tepesi’nde 8 Mayıs 2010’da PKK’lı teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu Ordulu jandarma komando çavuş Emrah Aktaş şehit oldu. Her yıl şehit oğlu için anma düzenleyip kurban kesen evli 3 çocuk babası Sami Aktaş, Ulubey İlçesi’ne bağlı Ören Mahallesi’nde oğlunun mezarı yanına, anılarını yaşatmak için ’Şehit Evi’ yaptı, bayrak ve oğlunun fotoğraflarıyla donattı.
 
Şehit oğlunun çocukluğuna ve gençliğine ait eşyaları, askerdeki üniforması ve fotoğraflarını da müzeye çevirdiği evde sergileyerek anılarını yaşatan Sami Aktaş, şunları söyledi:
 
"Hakkari’de çocuğum şehit oldu, vatan sağ olsun demekten başka şeyimiz kalmadı. Oğlumu sonsuza kadar nasıl yaşatabilirim, benden sonra da yaşasın diye düşündüm. Burada ona ait bir şehitlik, şehitlik evi ve müze yaptım. Benden sonra kalan nesiller anı olarak yaşatacak. Bununla acımı hafifletmeye çalışıyorum. Buraya gelenler bunun Türkiye’de tek olduğunu söylüyorlar. Buraya her kültürden insan geliyor, ayrımcılığımız da olmaz. Günün önemi anlamına göre burada acımızı paylaşırız. Alevi Bektaşi kültüründen gelen bir insanım. Hiç ayrımcılıkta yapmadım. Allah kimseye evlat acısı göstermesin."

Yayın Tarihi : 30.06.2016 : 15:33

Etiketler : Şehit    Oğlu    İçin    müze    Evi    Yaptırdı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6155
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN