Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te STK’lar Terör Saldırısını Kınadı

Gaziantep’te STK’lar Terör Saldırısını Kınadı
Gaziantep’te bulunan 32 sivil toplum kuruluşu, ortak basın açıklaması yaparak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısını kınadı.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği’nde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ortak açıklama yaparak terör saldırılarını protesto etti. STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci, son 1 yılda Türkiye’de yüzlerce kişinin terör saldırılarında hayatını kaybettiğini söyledi.
 
Türkiye’nin terör bataklığındaki bir Ortadoğu ülkesine dönüşmemesi ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini kaydeden Demirci, şöyle konuştu:
 
"Yüzümüzü batıya dönmüşken, neden her geçen gün bir Ortadoğu ülkesi gibi terör bataklığına dönüşüyoruz. Önünü, arkasını, bugünü, geleceği hesaplamadan uygulanan dış politik tavırlar bugün bizi bu çıkmaza sokmuştur. Türkiye düşmanları kadar, dostları tarafından da bölgede sorunlar sarmalına atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan başlayarak izlenen dengeli, ölçülü, dış politik tavra yeniden geri dönülmelidir. Atatürk’ün dış politikasının temellerinden olan, kendi sınırlarımızda kalarak, gücümüzün ötesinde amaçlardan uzak durmak ilkesine sadık kalınmalıdır."

Yayın Tarihi : 30.06.2016 : 14:59

Etiketler : Gaziantepte    Stklar    Terör    Saldırısını    Kınadı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6448
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN