Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Antalya’ya ’çocuk Köyü’

Antalya’ya ’çocuk Köyü’
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi tarafından 16 bin metrekarelik arazide, 8 milyon liralık harcamayla Çocuk Köyü kuruluyor. Teneffüs Park adı verilen ve ağustos ayında hizmete girmesi planlanan parkta, gazlı içecekler ve fast food tarzı yiyecekler bulunmayacak.

 

Muratpaşa Belediyesi tarafından Çaybaşı Mahallesi’nde 16 bin metrekare büyüklüğündeki alanda inşaatına başlanan Çocuk Köyü, düzenlenen geziyle gazetecilere tanıtıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal, Çocuk Köyü projesinin doğal yaşamla moderniteyi bir araya getiren anlayışla inşa edilen bir yaşam alanı olacağını söyledi.
 
FAST FOOD SATILMAYACAK
 
Parkın inşaatının hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Uysal, önümüzdeki ağustos ayında açılışını yapmayı istediklerini belirtti. Ümit Uysal, çocukların taleplerine göre tasarlanan tesiste, içinde margarin barındıran yiyeceklerle gazlı içeceklerin satılmayacağını söyledi. Uysal, "Bu parka hiçbir şekilde margarin girmeyecek. Hiçbir işletmede fast food satılmayacak. Çocukların sağlığını bozabilecek hiçbir gıda girmeyecek" diye konuştu.
 
’AVM DEĞİL PARK YAPIYORUZ’
 
Parkın Muratpaşa Belediyesi şirketi Falez AŞ. tarafından işletileceğini kaydeden Uysal, belediye olarak arazilere AVM değil yaşlı evi, engelli evi ve çocuk parkı yaparak değerlendirdiklerini vurguladı. Başkan Uysal, çocukları yalnızlığa iten elektronik oyuncaklardan kurtarıp gerçek doğal yaşamla buluşturacak Çocuk Köyü’nde çocuklara arkeolojik kazılarla ilgili bilgilendirme için küçük bir de kazı alanı planladıklarını alattı. Vitamin alanı, mini tarım alanının da yer aldığı proje sahasını gazetecilere tanıtan Başkan Uysal, parkı yılda 300 bini çocuk 1 milyonun üzerinde kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.
 
ADI TENEFFÜS PARK
 
Falez A.ş Genel Müdürü İbrahim Güney de çocukların hem sokak oyunlarını oynayabileceği, hem de modern oyuncakları kullanabileceği park için 8 milyon liralık harcama öngörüldüğünü belirtti. Projeye nefes alma anlamını taşıdığı için ’teneffüs park’ adını verdiklerini aktaran Güney, "Teneffüs aynı zamanda dersten çıkan çocukların en keyifli zamanlarını geçirebildiği, haylazlık yapabildiği anlardır. Bu nedenle projeye teneffüs park adı verildi" dedi.

Yayın Tarihi : 30.06.2016 : 14:17

Etiketler : Antalyaya    çocuk    Köyü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2734
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN