Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İbadethaneler Pırıl Pırıl Oluyor

İbadethaneler Pırıl Pırıl Oluyor
Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte ibadethanelerdeki temizlik çalışmalarını artıran Karşıyaka Belediyesi; cami ve cemevlerinin hijyenini sağlamak için 30 kişilik dev bir ekip kurdu. Çalışmalara kiliseler de dahil edildi.

 

Karşıyaka Belediyesi, halkın ibadet yeri camiler, cemevleri, kiliseler ve çevrelerine yönelik yaptığı çalışmalara Ramazan Bayramı öncesi hız verdi. Karşıyakalıların daha temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için 30 kişilik özel bir ekip kuran belediye, ilçe genelindeki ibadethanelerde seferberlik başlattı. Arife gününe kadar çalışmalarını sürdürecek olan belediye ekipleri, bayram sonrasında da temizlik çalışmalarını rutin olarak devam ettirecek.
 
YIL BOYUNCA SÜRECEK
 
Karşıyaka Belediyesi ekipleri çalışmalar kapsamında ibadethanelerde halıları süpürüyor; kütüphaneyi, mihrabı, minberi, vaaz kürsüsünü, ayakkabılıkları, camları baştan aşağı temizliyor. Temizlikle birlikte cami ve cemevleri etrafında çevre düzenlemeleri de belediye ekiplerince yapılıyor. Din görevlilerinden gelen taleplere göre temizlik programını oluşturan ekipler, ibadethanelerin temizleme uygulamasına belirli periyotlarla yıl boyunca devam edecek.
 
HERKES MEMNUN
 
Uygulamadan memnun olan din görevlileri “Çok güzel bir uygulama, belediyemizin ibadethanelere sahip çıkması çok anlamlı. Çok teşekkür ediyoruz ve memnun olduk” dedi.

Yayın Tarihi : 30.06.2016 : 12:00

Etiketler : Karşıyaka Belediyesi    ibadethaneler temizleniyor       


Yorumlar

6705
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN