Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yarın İkinci İhale Yapılacak

Yarın İkinci İhale Yapılacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda Mithatpaşa Parkı önünde yolu yeraltına almak üstünü meydan yapmak için 2015 Ağustos ayında başladığı proje, ilk ihale kapsamında tamamlanamadı. Maliyetin öngörülmeyen altyapı çalışmaları, sızdırmazlıkla ilgili önlemler ve dolgu çalışmaları gerekçesiyle arttığı projedeki eksiklikler 30 Haziran'da yapılacak ikinci bir ihale kapsamında tamamlanacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı trafiğini rahatlatmak ve bölgeye yeni bir meydan kazandırmak amacıyla Mithatpaşa Parkı önünde projelendirdiği karayolu alt geçidinde inşaat çalışmaları yavaşladı. Karayolu geçidinin sağlam zemine oturması için çakılacak 1296 fore kazıktan büyük bölümünü tamamlandı. Servis yolu için deniz dolgusu yapıldı. Fore kazık imalatı sırasında sızdırmazlık önlemi için bazı altyapı çalışmaları yapıldı. İhaleyi 36 milyon 475 bin 519 TL'ye kazanan Yapı STS-Kmb Metro ortak girişiminin alt yüklenicisi Barankaya İnşaat tarafından yapıldı. Bu çalışmaların maliyeti yüksek olunca keşif artışı yapıldı. Maliyet 43 milyon TL'ye çıktı. Keşif artışı sonucu da çalışmalar tamamlanamadı. Barankaya İnşaat şantiye alanındaki iş makinelarını boşalttı. Firmanın Bayram sonuna kadar kıyıda taş tahkimatıyla son işlerini yapmaya başladığı belirtildi.
 
Bu gelişmelerin ardından Büyükşehir Belediyesi Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Küçükyalı ile Karataş arası muhtelif altyapı ve sanat yapıları yaptırılması adıyla ihaleye çıktı. İhale 30 Haziran'da yapılacak. İhale kapsamında altgeçit yapımında eksik kalan fore kazık, dolgu, pompa odası, altgeçit inşaatında altyapıda gerçekleşecek dolgu, oto korkuluk yapımı, elektrik işleri taban ıslahı gibi işlemler de dahil edildiği ortaya çıktı. Kazıkların çakılması tamamlandıktan sonra beton imalatına başlanacak. İhaleyi kazanacak firma şartnameye göre 380 günde işi tamamlayacak.

Yayın Tarihi : 29.06.2016 : 16:08


Yorumlar

7815
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN