Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Acı Haberi Valilik Verdi

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen kanlı terör saldırısında bilanço daha da ağırlaştı. Artan can kaybına ilişkin açıklama, İstanbul Valiliği'nden geldi.

 

İstanbul Valiliği, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında 41 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralanan 130 vatandaşın tedavilerine devam edildiğini bildirdi.   
 
37 KİŞİNİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ
 
Saldırıda yaşamını yitirenlerden 37 kişinin kimliği belli oldu.19 cenaze, işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Saldırıda hayatını kaybeden diğer kişilerin Adli Tıp’taki işlemleri sürüyor; 3 teröristin cesedi de Adli Tıp Kurumu’nda bulunuyor.
 
TGS'DE ÇALIŞAN 9 PERSONEL HAYATINI KAYBETTİ
 
Saldırıda Atatürk Havalimanı'nda yer hizmeti hizmeti sunan TGS'nin 9 çalışanı da hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin isimlerinin Mahmut Mer, Mahmut Çizmecioğlu, Mahmut Eymen Demirci, Abdülhekim Buğda, Çağlayan Çöl, Gülşen Bahadır, Yusuf Haznedaroğlu, Ercan Sebat ve Adem Kurt oldukları belirlendi. Turistleri Atatürk Havalimanı'na getiren tercüman Ertan An, bir otelde çalışan Murat Güllüce ve Gümrük Muhafaza memuru Umut Sakaroğlu da hayatını kaybedenler arasında yer aldı.
 
3 TAKSİCİ HAYATINI KAYBETTİ
 
Bombalı saldırıda Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ne bağlı olarak taksicilik yapan Ali Zülfikar Yorulmaz, Erol Eskisoylu ve Mustafa Bıyıklı hayatını kaybederken, 11 taksici ise yaralandı.
Cenazeleri teşhis edilen diğer isimler ise; Sadık Petek (47) Mehmet Mert (30) ve Ethem Uzunsoy (43) oldu.
 
13’Ü YABANCI UYRUKLU
 
Öte yandan yaşamını yitiren 41 kişiden 13'ünün yabancı uyruklu olduğu öğrenildi. Ölenlerden 4’ünün Suudi Arabistan, 1’inin Ukrayna, 1’inin de İran uyruklu olduğu ilk aşamada tespit edildi. Suudi Arabistan uyruklu Meryem, Kerimi, Zehra ve Hüda Amiri’nin sabah saatlerinde cenazelerinin teslim alındığı öğrenildi.
 
CENAZESİ TESLİM ALINAN 20 KİŞİ 
 
Cenazeleri teslim alınan 20 kişinin isimleri şöyle:
 
Çağlayan Çöl, Mustafa Bıyıklı, Erol Eskisoy, Sıddık Turgan, Ertan An, Ali Zülfikar Yorulmaz, Serkan Türk, Göksel Kurnaz, Özgül İde, Sıdık Peçenek, Hüseyin Tunç, Ercan Sabat, Ethem Uzunsoy, Tevfik Yusuf Haznedaroğlu, Adem Kurt, Abdülhekim Buğda, Kerime Amiri, Meryem Amiri, Zehra Amiri, Hüda Amiri.

Yayın Tarihi : 29.06.2016 : 13:35

Etiketler : istanbul    atatürk havalimanı    terör saldırısı    valilik    yabancı uyruklu    canlı bomba       


Yorumlar

7171
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN