Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şekeri Bırakmanın Yolları

Şekeri Bırakmanın Yolları
Vücut ölçülerinizden ve kilonuzdan memnun dahi olsanız, şeker yalnızca kilolu bireyler için zararlı değil. Dolayısıyla şekeri hayatımızdan çıkarmak daha sağlıklı bir yaşam için gerekli. İşte şekeri bırakmak için uygulamanız gereken 5 adım...

 

Yiyeceğinizde şekeri kesmenin en akıllıca yolu yemek alırken besin değerleri tablosunu ve içindekiler kısmını incelemektir.
 
İçindekiler listesinde ne kadar "oz"la biten şey (glukoz, fruktoz, maltoz, laktoz, sakkaroz...) varsa o kadar çok şeker içeriyor demektir.
 
1-Aç Kalmayın!
Vücudumuz her 20 dakikada bir şeker ihtiyacı duyar. Dolayısıyla gün içerisinde özellikle regl dönemlerinde tatlı ihtiyacı hissederiz.
 
2-Şekerleri Yok Edin!
Tüm şekerleri yok edin. Evinizde, iş yerinizde ya da odanızda bulundurduğunuz tüm şekerli şeyleri kaldırın. Tabii ki yenilerini almamak kaydıyla.
 
Şeker diyetine girmek, özellikle tatlıya düşkünlüğü olanlar için başlı başına zorlu bir iştir. Bu yüzden, şekeri bir anda kesmek yerine azar azar yiyeceklerinizden çıkarın.
 
3-Bağırsak Dengenizi Düzenleyin
Şekeri bir anda kesmek, bağırsaklarınızdaki yararlı bakterilerin dengesini bozabilir. Bu durumu gidermek için beslenme uzmanları probiyotik içeren yoğurt ve kefir gibi besinler alınmasını öneriyor.
 
4-İştahınızı Kontrol Altına Alın
Beslenmenizden şekeri çıkardığınız ilk zamanlar, vücut dengesi bu duruma alışmaya çalıştığından enerjinizde ani düşmeler gözlemlenir, bu yüzden sürekli tatlı şeyler yemek isteyebilirsiniz. Bu durumu önlemek için iştahınıza hakim olmaya çalışmalısınız. Ayrıca, yeşil kahve gibi krom içeren yiyecekler imdadınıza koşabilir.
 
5-Sizi Tok Tutan Besinleri Tercih Edin
Şekeriniz düştüğünde şekerli yiyeceklere sarılmak yerine proteinleri tercih edin, vücudunuz proteine ihtiyaç duyuyor olabilir. Ayrıca proteinin sindirimi daha uzun sürdüğünden sizi uzun süre acıktırmayacağından da emin olabilirsiniz.

Yayın Tarihi : 28.06.2016 : 10:40

Etiketler : şeker    bağırsak    sağlık    şekeri azaltmak    zayıflama    kilo verme    probiyotik içeren yoğurt    kefir    besin    kan şeker       


Yorumlar

6295
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN