Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Çöpler Poşete

Buca’da Çöpler Poşete
Buca Belediyesi çöp toplama hizmetini vatandaşın ayağına götürmeye başladı. Çamlıkule Mahallesi sakinlerinin talebi üzerine harekete geçen Buca Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, çöpleri poşetlerle evden toplama hizmetini başlattı. Vatandaşların, temizlik ekiplerince dağıtılan poşetlere koydukları çöpleri her gün 14.00- 19.00 saatleri arasında kapılarından tek tek toplanacak.

 

 
Buca Belediyesi farklı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. “Poşette çöp" uygulaması çerçevesinde çöpler artık kapıdan poşetle toplanacak. Çamlıkule Mahallesi sakinlerinin talebi doğrultusunda şekillenen uygulama ile Buca Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri her gün 14:00- 19:00 saatleri arası kapı kapı gezerek çöpleri evlerden toplayacak.
 
9 bin haneli Çamlıkule Mahallesi’nde vatandaşların evlerinin kapılarından çöpü aldıktan sonra boş çöp poşeti dağıtacak olan ekipler, çalışmanın tamamlanmasının ardından sokakta süpürme ve ilaçlı yıkama işlemi de yapacak. Çamlıkule Mahallesi’nde başlatılan uygulama vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
Özellikle yaz sıcaklarında haşere ve kötü koku nedeniyle kimsenin kapısının önünde çöp konteyneri istememesinden dolayı sorun yaşadıklarını belirten Çamlıkule sakinleri, geliştirdiği proje nedeniyle Buca Belediyesi’ne teşekkür etti. Çamlıkule Mahallesi Muhtarı Kamer Kurt, hizmeti vatandaşın kapısına kadar getiren Buca Belediyesi’ne teşekkür ederken, uygulamanın yaygınlaştırılmasını istedi.

Yayın Tarihi : 28.06.2016 : 10:16

Etiketler : Bucada    Çöpler    Poşete    Bölge   


Yorumlar

7363
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN