Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kordon, Çiğdem Kabusu Yaşıyor

Kordon, Çiğdem Kabusu Yaşıyor
İzmir’in simge mekanlarından 1'inci Kordon’da çimlerin üstü çekirdek tarlasına döndü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 'Çiğdemin tadını çıkar ama kordonun keyfini kaçırma' sloganıyla halkı çekirdek kabuklarını çimlere atmaması konusunda uyarmasına rağmen, sonuç alınamadı.

 

İzmir'de sıcaktan bunalanlar, denizin serinliğini hissetmek için Kordon'daki yeşil çimlere oturuyor. Alsancak Vapur İskelesi önünden, Cumhuriyet Meydanı’na kadar 53 bin metrekarelik alanda gençler, çocuklar, aileler çimlerin üzerinde soğuk içeceklerini yudumluyor ve çekirdek çitliyor. İzmir'de 'çiğdem' olarak bilinen çekirdek kabukları ise çimenlerin üzerine atılıyor. Bu özensizlik, yeşil çimleri adeta çekirdek tarlasına çevirdi. İşçiler sabahtan akşama kadar çimenlerin arasına giren çekirdek kabuklarını toplamaya çalışıyor. 

Sloganlı isyan

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 'Çiğdemin tadını çıkar üma Kordon'un keyfini kaçırma' sloganıyla halkı çekirdek kabuklarını çimlere atmaması konusunda uyarıcı video ve afişler hazırlamasına rağmen sonuç alamadı. Çevreye duyarlı kişiler ise bu sloganın çekirdek tüketimini ve satışını özendirdiğini öne sürerek, kaldırılmasını istedi. 

Yayın Tarihi : 27.06.2016 : 12:49

Etiketler : çiğdem kabuğu    kordon       


Yorumlar

8810
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN