Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Yaşayan Manisalılar İftarda Buluştu

İzmir’de Yaşayan Manisalılar İftarda Buluştu
Ege Bölgesi Manisalılar Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen iftar yemeği İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde yüzlerce Manisalının katılımıyla gerçekleşti.

 

Manisa’nın bütün ilçelerini temsil eden derneklerin başkanları ve üyelerinin aileleri ile katıldığı iftarda Ege Bölgesi’ne özgü keşkek de menüde yer aldı.
 
Ege Bölgesi Manisalılar Federasyon Başkanı Halit Oran iftar öncesi yaptığı konuşmada son yıllarda terörle mücadele kapsamında Manisa ilinin en çok şehit veren illerden birisi olduğunu belirterek, şehitleri rahmet ve saygı ile andıklarını söyledi. Ülke üzerinde oynanan bölücü oyunlar karşında birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Mardin Kızıltepeli Baran’ın, Manisa Alaşehirli Süleyman’ın kardeşi olduğunu, kendi aralarında kız alıp kız verip hısım olduklarını, aynı mahallede dükkânlar açıp birlikte ekmek kavgası verdiklerini, yüzyıllardır oynanan bu oyunun yine bozulacağını dile getirdi.
 
Ailesi ile birlikte iftara katılan Manisa Sarıgöllü olan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal da son 50 yılın en sıcak aylarının yaşandığı İzmir ve Manisa İllerinde orman yangınları açısından oldukça kritik anların yaşandığını belirtti. Antalya’da son günlerde çıkan yangınları söndürme çalışmalarına İzmir’den de ekiplerinin katıldığını söyledi. Manisalı hemşehrileri başta olmak üzere tüm İzmirli ve Manisalılardan yangınlara karşı çok daha hassas olmalarını en ufak bir dumanı bile ücretsiz Alo 177 yangın ihbar hattına ihbar etmelerini istedi.

Yayın Tarihi : 27.06.2016 : 12:31

Etiketler : İzmirde    Yaşayan    Manisalılar    İftarda    Buluştu    Bölge   


Yorumlar

9247
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN