Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyakalı Minikler Bilinçlendirildi

Karşıyakalı Minikler Bilinçlendirildi
Çocuklara yönelik her türlü istismar ve olumsuz düşüncenin önüne geçebilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Karşıyaka Belediyesi, Toplum Destekli Polis aracılığıyla eğitim çalışmalarına hız verdi. Ahmet Piriştina Anaokulu’nda eğitim gören 70 öğrenciye “Evde yalnızken, tanımadıklarınıza kapıyı açmayın; parkta yanınıza gelen yabancılarla konuşmayın” uyarısında bulunuldu.

 

Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polis ekipleri, çocuklara yönelik artış gösteren istismar olaylarına karşı eğitim çalışmaları kapsamında Karşıyaka Belediyesi ile işbirliği yaptı. Bu doğrultuda, anaokulunda eğitim gören 70 öğrenciye bilgilendirme yapıldı. Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’ndeki eğitimde; çocuklar için hazırlanan eğitici çizgi filmlerin gösterimi yapıldı.
 
“YABANCILARA KAPIYI AÇMAYIN”
 
Özel kostümlü ‘Efepol’ karakteri de çocuklara, yalnız kaldıklarında ya da olumsuz bir şey yaşadıklarında yapmaları gerekenleri uygulamalı olarak anlattı. Çocuklara; “Evde yalnızken kapı çaldığında tanımadıklarınıza kapıyı açmayın, parkta yanınıza gelen yabancılarla konuşmayın, kötü bir şey yaşarsanız ilk önce polisi arayın” uyarılarında bulunuldu.

Yayın Tarihi : 27.06.2016 : 12:32


Yorumlar

9366
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN