Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova'da Sofralar Bir Gönüller Bir

Bornova'da Sofralar Bir Gönüller Bir
Bornova Belediyesi’nin Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile birlikte Ramazan Ayı nedeniyle düzenlediği iftar yemekleri ve Geleneksel Direklerarası Ramazan Eğlenceleri sürüyor. İzmirli hayırseverlerin katkılarıyla her gün başka bir mahallede düzenlenen ramazan etkinliklerine mahalle sakinleri yoğun ilgi gösteriyor. Beşyol Mahallesi’nde düzenlenen iftar etkinlikleri de renkli görüntülere sahne oldu.

 

Bornova Belediyesi’nin “Paylaşmak Güzeldir” sloganıyla her gün başka bir mahallede düzenlediği iftar yemekleri Bornovalılardan yoğun ilgi görüyor. Ramazan Ayı başından beri her gün farklı mahallerde iftar yemeklerinin yanında geleneksel ramazan eğlenceleriyle de keyifli saatler yaşatıyor. Bu kapsamda Beşyol Mahallesi’ndeki etkinlikler de renkli görüntülere sahne oldu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı iftar yemeği ve geleneksel Ramazan eğlencelerine Beşyol sakinlerinin yanı sıra down sendromlu gençler de geldi. Bornova Belediyesi ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen halk dansları kurslarına katılan özel gençler sahneye çıkarak dans becerilerini başarıyla sergilediler. Özel gençlere sahnede Başkan Atila da eşlik etti.

İftara katılan vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Atila Ramazan nedeniyle Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile birlikte her gün farklı bir mahallede iftar düzenlediklerini söyledi. Başkan Atila vatandaşlarla iç içe olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “Ramazan güzellik, bereket, barış demektir. Biz de bunu bütün mahallelerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Başta etkinliklere katılan vatandaşlarımız olmak üzere, Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanımıza, muhtarlarımıza, emek veren arkadaşlarıma, paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Beşyol Mahalle Muhtarı Mustafa Bahşi ise Bornova Belediyesi ve Türk Kızılayı Bornova Şubesi’nin düzenlemiş olduğu iftar etkinlikleri dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür etti. Muhtar, Başkan Atila’nın göreve gelmesiyle kırsal mahallelerin ayrı bir değer gördüğünün ifade ederek Olgun Atila’ya teşekkürlerini iletti.

Paylaşmak Güzeldir

Paylaşımın ve hoşgörünün egemen olduğu bir Ramazan yaşanması için etkinliklerine devam eden Bornova Belediyesi, iftar yemeklerinin yanında geleneksel ramazan eğlencelerini de vatandaşlarla buluşturuyor. En az 4 çeşit yemeğin ikram edildiği iftar sonrası geleneksel ramazan eğlenceleriyle keyifli vakit geçiren Bornovalılar, halk dansları gösterilerini de ilgiyle izliyor. Kargöz-Hacivat, İbiş, Ali Nazik, Tuzsuz Deli Bekir gibi karakterler büyüklerin olduğu kadar çocukların da beğenisini kazanıyor. Çocuklar ayrıca jonglör ve sihirbaz şovlarını da hayranlıkla takip ediyor.

Ramazan ayının paylaşımlarla daha da anlamlı ve güzel olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, toplamda 25 mahallede düzenlenecek iftar yemeklerinin günlük bin 500 ulaştığını, Ramazan ayı sonunda ise 45 bin Bornovalıya ulaşacağını kaydetti. Başkan Atila Yeşilova Mahallesi’nde ise sabit bir iftar çadırı kurduklarını ve günlük 500 kişinin de bu iftar çadırından faydalanabildiğini sözlerine ekledi. Olgun Atila “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan zamanlar geçiriyoruz. Büyüklerimizden dinlediğimiz ve hep imrenilen ramazan ruhunu düzenlediğimiz etkinliklerle yaşatmaya çalışıyoruz. Paylaşmanın değerini bizden sonraki nesillere de öğretmek istiyoruz. Sadece ikram ettiğimiz yemeklerle değil düzenlenen geleneksel eğlencelerle de değerlerimize sahip çıkıyoruz. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla biz büyük bir aileyiz” şeklinde konuştu.

25 Ayrı Mahallede İftar

Ramazan’ın ilk günü Karaçam Mahallesi’nden başlayan etkinlikler Atatürk, Kurudere, Çamdibi, Doğanlar, Kayadibi, Yeşilçam, Çamiçi, Eğridere, Gökdere, Altındağ, Çamdibi, Merkez, Beşyol, İnönü, Işıklar, Laka, Tuna, Kavaklıdere  mahallelerinde ve Büyük Park’ta gerçekleştirildi. İftar yemekleri ve eğlenceler sırasıyla Sarnıç, Çamkule, Evka-3, Meriç, Naldöken, Ümit, Pınarbaşı mahalleriyle devam edecek ve 3 Temmuz Pazar Günü Zafer Mahallesi’nde son bulacak.

İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı

Bornova Belediyesi’nin örnek sosyal projelerinden olan Dost Market’ten yaralanan gerçek ihtiyaç sahipleri de unutulmadı. Belediyeye başvuran ve yapılan araştırmalar sonucu Dost Market’ten faydalanan vatandaşların alışveriş kartlarına da Ramazan nedeniyle fazladan kredi yüklemesi yapıldı.

Yayın Tarihi : 26.06.2016 : 12:49

Etiketler : bornova    izmir    kanal ben    ben tv    iftar    ramazan    yerel haber       


Yorumlar

5422
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN