Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Astsubayı, 5 Bin Kişi Uğurladı

Şehit Astsubayı, 5 Bin Kişi Uğurladı
Hakkari’nin Çukurca’da teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Gevrek bugün memleketi Kırşehir’de 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 

Ankara Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu’ndan 2012 yılında mezun olarak göreve başlayan şehit 24 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Gevrek, 2 yıl Sinop’ta görev yaptıktan sonra Hakkari Çukurca’da göreve başladı. Ankara’ya tayini çıkan ve dün sabah son görevine çıktığı belirtilen Astsubay Mustafa Gevrek’in teröristlerce Hakkari’de teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmeleri şehit düştü. Cenazesi Hakkari’den uçakla Kayseri’ye, oradan da helikopterle Kırşehir’e getirilen şehit Astsubay Mustafa Gevrek cenazesi bugün önce Aşıkpaşa Mahallesi’ndeki baba evinde ve ardından Cacabey Meydanı’na götürüldü.
 
Düzenlenen törende şehit Astsubay Mustafa Gevrek’in, nikah kıydığı ve ağustos ayında düğün yapmaya hazırlandığı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi KETEM biriminde hemşire eşi Tansu Yılmaz Gevrek, annesi Bahtıgül, babası Hasan Gevrek ve yakınları tabutunun başında gözyaşı döktü. Şehidin nikahlı eşi Tansu Yılmaz Gevrek, "Beni bırakıp nereye gidiyorsun? Seni bir kez daha göremedim" dedi.
 
Meydandaki cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi ile birlikte Vali Necati Şentürk, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti yöneticileri, kaymakamlar; resmi dairelerin müdürleri, dernek ve oda başkanları ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı. İl Müftüsü Mehmet Şahin’in cenaze namazını kaldırmasının ardından cemaatten helallik istendi. 
 
Şehit Astsubay Mustafa Gevrek’in cenazesi daha sonra şehitlikte gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Yayın Tarihi : 25.06.2016 : 15:57

Etiketler : Şehit    Astsubayı    Kırşehirde    Bin    Kişi    Uğurladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7989
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN