Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz

Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK’ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız." dedi.

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ak Parti’nin sürdürdüğü ’Batı’dan Doğu’ya Kardeşlik’ programı çerçevesinde partinin milletvekilleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da bulunduğu 120 kişilik bir heyetle özel uçakla Mardin’e geldi.
 
Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar tarafından çiçeklerle karşılanan AK Parti Kocaeli heyeti ilk olarak Mardin Valiliği’ni ziyaret etti.
 
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, valilikte gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardin ve Kocaeli illerinin kardeşliğine vurgu yaparak, "Türkiye’nin başkenti Ankara’dır ama kardeşliğin ve birlikte yaşamanın başkenti ise Mardin’dir. Mardin tarih boyu büyük bir kültür ve medeniyet merkezi oldu. Bugün de bu özelliğini korumaktan, birlikte yaşama kültürünün özellikle Türkiye’nin her yerinden gelen insanların kardeşçe yaşadığı, hatta Osmanlı coğrafyasının da pek çok yerinden gelen insanların kardeşçe yaşadığı Kocaeli’nden birlikte yaşama kültürünün en güçlü olduğu Mardin’e bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretten dolayı gerçekten çok mutluyuz. Kocaeli’nden milletvekili arkadaşlarımız, büyükşehir belediye başkanımız, il başkanımız, teşkilatımız, sivil toplum örgütü temsilcilerimiz, gazetecilerimizle berber bugün Mardin’den bulunmaktan çok büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz, büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Mardin aslında herkesin defalarca gelip her bir karışını görmesi gereken muhteşem bir şehir. Daha önce Mardin’e defalarca gelmiş bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Gerçekten Mardin Türkiye’nin en önemli ve en güzel turizm destinasyonlarından biridir. Hatta ilk üçe girecek merkezlerden birisi ama inşallah bu terörle mücadeleyi Allah’ın izniyle başarı ile sonuçlandırdıktan sonra inanıyorum ki Mardin herkesin görmeyi çok arzu ettiği ve edeceği onun için de yoğun olarak geleceği bir merkez haline gelecek" dedi.
 
TERÖRLE MÜCADELE EDERKEN, KARDEŞLİĞİMİZİ DE GÜÇLENDİRECEĞİZ
 
Bakan Işık, bölgede terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlara değinerek şöyle devam etti:
 
"Şu anda büyük bir mücadele veriliyor. Burada en büyük sevincimiz Mardin halkının teröre ve teröristlere prim vermemesi. Bu noktada terörle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve ilgili kurumlara desteğini açıkça ortaya koymasıdır. Biz bunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Terörle mücadele en önemli unsur, halkın desteğini almaktır. Bu anlamda Mardin halkının bu konuda desteğini almaktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bir tek sivil vatandaşımızın zarar görmemesi için de çok büyük bir titizlikle bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye’nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir. Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşıyoruz, bundan sonra da inşallah kıyamete kadar bu topraklarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Biz bu bilinçle, bu şuurla, bu anlayışla özellikle Mardin’imiz başta olmak üzere bölgemize ve ülkemize hizmet etmeye edeceğiz. Mardin halkına şimdiden bize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah Mardin ve Kocaeli’nin dostluğu bugün dönerken daha çok güçlenmiş olacak. İnşallah en kısa zamanda Mardin’den bir heyeti Kocaeli’nde ağırlamak imkanımız inşallah olacak. Attığımız bu adım bu iki şehir arasındaki dostluğu kardeşliği çok daha pekiştirecektir."
 
BEDELLİ ASKERLİK
 
Bir gazetecinin ’bedelli askerlik konusunda çalışma olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine Işık, "Bu konuda bakanlığımızın bir çalışması yok" dedi. Mardin Kalesi’nin turizme açılıp açılmayacağı sorusu üzerine de Işık, "Bu konuda valimizle milletvekillerimizle bugün oturup bir değerlendirme yapacağız" dedi.
 
Bakan Işık ve beraberindeki heyet daha sonra AK Parti il başkanlığını ziyaret etti. Burada partililerle bir araya gelen heyet daha sonra, Mardin’in Artuklu, Ömerli, Kızıltepe ve Midyat ilçelerini ziyaret ederek halkla bir araya gelecekler. Dört grup olarak ilçelerde ziyaretler yapacak olan heyet, iftar saatine kadar incelemeler ve Kocaeli’nden getirilen yardımların dağıtımını yapacaklar.

Yayın Tarihi : 25.06.2016 : 14:37

Etiketler : Bakan    Işık    Terörle    Amansızca    Mücadele    Edeceğiz    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5998
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN