Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Heykel Düşmanı Yeniden Sahnede!

İzmir'de bulunan ve siyasi tartışmalara neden olduktan sonra saldırıya uğrayan ve yeniden onarılan müzisyen heykeline bir saldırı daha gerçekleşti.

 

İzmir'de müzisyen heykeli gündemden bir türlü düşmüyor.
 
İspanyol Sanatçı Almacino Gonzales Andres tarafından yapılan ve İzmir Metrosu İzmirspor İstasyonu'nda bulunan heykel, uzun süren siyasi tartışmalar sonrasında 26 Mayıs'ta Serdar Kelçe adlı bir kişi tarafından saldırıya uğramış ve tahrip edilmişti. Olay sonrası gözaltına alınan Serdar Kelçe ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
 
Heykel kısmi olarak yeniden onarılıp yerine konduktan sonra son şeklini vermesi için İspanyol heykeltraş İzmir'e beklenirken, müzisyen heykeli bir saldırı girişimine daha sahne oldu.
 
Heykele saldırdığı için tutuksuz yargılanan Serdar Kelçe bir kez daha sahneye çıktı ve yana yatık şekilde sergilenen heykele yeniden saldırma girişiminde bulundu. Kelçe, istasyondaki güvenlik görevlilerince engellenerek emniyete teslim edildi. Karakolda ifadesi alınan saldırgan, bir kez daha tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 25.06.2016 : 12:38

Etiketler : izmir    metro    müzisyen heykeli       


Yorumlar

7444
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN