Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MHP'de Şimdi de Tanrıkulu Depremi

MHP'de Şimdi de Tanrıkulu Depremi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Oktay Vural'dan sonra İzmir'den 2. bir şokun daha geldiği iddia edildi. İddiaya göre Vural'dan sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu da istifa kararı aldı.

 

MHP'de 10 Temmuz öncesi olağanüstü bir hareketlilik yaşanıyor. 19 Haziran'da gerçekleştirilen tüzük kurultayı ile birlikte Bahçeli ve muhalifler arasında ipler tamamen koparken, MHP lideri, kendisine en yakın isimlerden oluşan çekirdek kadrodaki ayrılıklarla sarsılıyor.  

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın görevinden istifası sonrası İzmir'den bir istifanın daha geldiği öğrenildi. Parti içinden kaynaklar MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun da Başkanlık Divanı'ndan istifa ettiğini dile getirdi. Balgat'ı sarsan bu istifa sonrası parti yöneticilerinin Tanrıkulu'nu kararından vazgeçirmeye çalıştığı belirtildi.

Vazgeçirme ve ikna çabalarına rağmen mevcut durumdan rahatsızlığını dile getiren Tanrıkulu'nun ise geri adım atmamakta kararlı olduğu öğrenildi. 

Tanrıkulu'nun da ayrılmasıyla birlikte MHP üst yönetiminde bulunan her iki İzmir milletvekili de Genel Merkez ile yolları ayırmış olacak.

Tanrıkulu iddiaları yalanladı

Öte yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkuku, istifa iddialarını yalanladı. Twitter üstünden kısa bir açıklamada bulunan Tanrıkulu, "Asılsız haber yazmanın, tezvirât (yalan- dolan) çıkarmanın KDV'si stopajı yok herhalde, herkes kendi işine baksın" diye yazdı.

Yayın Tarihi : 23.06.2016 : 11:28


Yorumlar

7273
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN