Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MHP'de Vural Depremi

MHP'de 10 Temmuz'da gerçekleştirilecek olağanüstü kurultay öncesi flaş bir gelişme yaşandı.

 

MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye en yakın isimlerden biri olan Oktay Vural, 10 Temmuz'da gerçekleştirilecek olağanüstü kurultay öncesi çarpıcı bir karar aldı.

Oktay Vural, uzun süredir sürdürdüğü MHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etme kararı aldı.

'YÖNETİM ANLAYIŞINI YARALAYICI GÖRDÜM'
 
Habertürk TV'ye konuşan Oktay Vural, kararını dünkü grup toplantısının ardından Devlet Bahçeli'ye ilettiğini söyledi. "Aday olacak mısınız" sorusuna yanıt vermekten kaçınan Vural, "Partinin içinde bulunduğu durumun, yönetim anlayışının yaralayıcı olduğunu gördüm" değerlendirmesini yaptı. Partinin, birlik ve bütünlüğü için çalışma yapılması gerektiğini kaydeden Vural, neden bugünü beklediği sorusuna da "19 Haziran sürecini bekledim" yanıtını verdi.
 
BAHÇELİ "BİZİ BÖLMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ" DEMİŞTİ
 
Mayıs ayında Devlet Bahçeli'ye destek deklarasyonuna Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın imza atmadığı iddia edilmişti. Bahçeli ve Oktay Vural arasındaki soğukluk iddiaları Bahçeli'ye sorulmuştu. Bahçeli, "Bir deklarasyon görmedim ama ne varsa basından bazı çevrelerden öğreniyoruz. Oktay bey çok değerli bir kardeşimizdir. Meclis'te beni temsil eden grup başkanvekilidir. Onunla aramızda soğukluk olabilir mi? Nereden çıkartıyorsunuz bunları. Bizi bölmeye çalışıyorsunuz" demişti.
 
1999'DA SEÇİLDİ, ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YAPTI
 
Uzun süredir partinin grup başkanvekilliğini yürüten Oktay Vural, ilk defa 1999 yılında milletvekili seçilmişti. Vural, MHP’nin koalisyon ile iktidara geldiği hükümette Ulaştırma Bakanlığı da yapmıştı.

Yayın Tarihi : 22.06.2016 : 13:44

Etiketler : mhp    oktay vural    istifa       


Yorumlar

8011
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN