Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarih Profesörü, Terim'e Meydan Okudu

Tarih Profesörü, Terim'e Meydan Okudu
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile TRT 1'deki 'Pelin Çift ile Gündem Ötesi' programında yorum yapan tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil arasında yaşanan gerilimde sürpriz bir gelişme yaşandı.

 

Ahmet Şimşirgil, 3-0'lık İspanya maçı sonrası ekrana gelen programda milli takım hakkında söylediği sözler nedeniyle TRT'yi boykot eden Fatih Terim'e Twitter'dan meydan okudu.
 
Şimşirgil, "Terim benim yüzümden TRT'yi boykot etmiş. Gelsin Lalegül TV'de konuşalım. Pazartesi akşamları oradayım. Ruhsuz oynanan futbol için 4 dakika spor yorumu. Üstelik Pelin hanım bana itiraz etti. Yani söylediklerim TRT ve Gündem Ötesi'ne bağlamaz. Biline" diye yazdı.
 
PROF. DR. ŞİMŞİRGİL NE DEMİŞTİ?
 
"Siz seçilmiş insanlarsınız. Hani derler ya kanının son damlasına kadar siz de terinizin son damlasına kadar mücadele etmelisiniz. Bu üzüyor, bunu görememek üzüyor. Yenilebilirsin, ezilebilirsin ama insan der ki oynadı. Koşmakla değil. Akıl gittiği zaman koşmakla, hoplamakla, zıplamakla bir iş yapamazsın kardeşim. Tarihten anlayan futboldan anlar. Bizim futbolculara önce tarih okutacaksın, tarih. Okutacaksın ki o savaşlarda nasıl yeniyor nasıl oluyordu, tarihi bilmeyen adamdan futbolcu mu olur! Bilmezsen 3 yersin gelirsin 5 yersin gelirsin. Onların başlarındaki de orucunuzu sizin yerinize ben tutarım diyen bir antrenör. Neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar olmayacak kardeşim, bileceksin.

Yayın Tarihi : 22.06.2016 : 12:31

Etiketler : profesör doktor ahmet şimşirgil    fatih terim    milli takım    polemik       


Yorumlar

8925
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN