Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Portatif Havuzlarda Yüzme Öğrenecekler

Yaz tatilini çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici hale getirmeyi amaçlayan Buca Belediyesi’nin portatif havuzlarla ücretsiz yüzme kursları 1 Temmuz’da başlıyor. 7-14 yaş arası Bucalı çocukların yararlanacağı ücretsiz yüzme kursları için 4 okulun bahçesine portatif havuz kurulacak.

 

Buca Belediyesi Bucalı çocukların yaz tatillerini daha iyi değerlendirip, sporla buluşmaları için ilçedeki dört okula portatif yüzme havuzu kuracak. Ücretsiz kurslarda 2014 yılından bugüne 13 bin 500 çocuğa yüzme öğreten Buca Belediyesi bu yaz sonuna kadar bu rakamı 16 bin 500’e ulaştırmayı hedefliyor. Proje kapsamında; Buca Koop Mahallesi- Ege İhracatçı Birlikleri Ortaokulu, Adatepe Mahallesi- Ahmet Kutsi Tecer İlkokulu, Ufuk Mahallesi- Sabri Kolçak İlkokulu ve Efeler Mahallesi-30 Ağustos Ortaokulu, portatif yüzme havuzu kurulacak olan okullar olarak belirlendi.
 
Portatif havuzlara kayıt olacak binlerce çocuk, ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitime katılarak yüzme öğrenmenin keyfini yaşayacak. Deneyimli eğitmenler eşliğinde haftanın altı günü verilecek eğitimlerde 7-14 yaş arası her çocuk haftada 3 gün, günde 1’er saat temel yüzme eğitimi alacak. 1 Temmuz’da başlayacak kurslar 3 Eylül’de sona erecek.
 
Portatif havuzlara kayıt yaptırarak ücretsiz olarak yüzme eğitimi fırsatından yararlanmak isteyen çocukların portatif havuzların kurulacağı okul bahçelerinde 27 Haziran’da açılacak kayıt masalarına, velilerinden aldıkları izin belgesi, nüfus cüzdan fotokopileri ve bir adet fotoğraf ile başvurmaları yeterli olacak.

Yayın Tarihi : 22.06.2016 : 11:12

Etiketler : Portatif    Havuzlarda    Yüzme    Öğrenecekler    Bölge   


Yorumlar

9965




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN