Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karayolunda Eylem Yaptılar

Karayolunda Eylem Yaptılar
Iğdır’da karayolundan köylerine gidecek yol verilmemesine tepki gösteren Bayraktutan köylüleri, karayolunda 1 saat boyunca trafiğe kapatarak eylem yaptı.

 

Iğdır’ı, Kars ve Erzurum’a bağlayan karayolunda yapılan çalışmalar sırasında, Bayraktutan Köyü’ne yol verilmemesi ve yolun bariyerle kapatılmasına tepki gösteren köylüler bugün traktörlerle karayolunu ulaşıma kapattı. Yaklaşık 100 kişinin Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü protesto etmesi yüzünden ulaşım bir saat süreyle durdu, uzun araç kuyruğu oluştu.
 
Toplam 200 haneli Bayraktutan Köyü Muhtarı Mehmet Gence, köylerine haksızlık yapıldığını belirterek şunları söyledi:
 
"Bizden önceki iki köyden karayoluna çıkış var, ama bizim köyden yok. Bizim Iğdır’a gitmemiz için 3 kilometre ötedeki Çalpala Köyü’nden karayoluna çıkmak zorunda kalıyoruz. Erzurum’dan, Kars’tan gelen ise havalimanı yolundan dönecek. Yolda yaşlı bir hastamız arabadan indiği zaman bariyerleri nasıl aşıp köye gelecek? Yaylaya giden hayvanlarımız var, bu hayvanlar nasıl geçecek. Biz dilekçe de verdik, gerekli yerlerle de görüştük ancak ’siz projede değilsiniz’ dediler. Karayolundan çıkış vermezlerse bu eyleme devam edeceğiz."
 
Kapatılan yol, jandarma ekiplerinin kalabalığı ikna etmesinin ardından 1 saat sonra ulaşıma açtı.

Yayın Tarihi : 21.06.2016 : 13:29

Etiketler : Karayolunda    Eylem    Yaptılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9111
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN