Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Girişimciye Destek

Girişimciye Destek
Urla Belediyesi tarafından vatandaşların üretkenliğini teşvik etmek ve istihdamı arttırmak amacıyla düzenlenen girişimcilik kursları eğitiminde sertifikalar verildi.

 

 
Beş kez düzenlenen eğitimlerde 150 vatandaş KOSGEB girişimcisi olmaya hak kazandı. Girişimci olamaya hak kazanan kişilere ise KOSGEB tarafından 50 bin lira hibe ve 100 bin lira geri ödemeli destek veriliyor.
 
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, girişimcilere destek için eğitim kursu açtı. kursa katılanl 150 girişimci sertifikalarını aldı. Uyar, "İnşallah hepiniz kendi iş yerlerinizi açacaksınız ve onların açılışında hep beraber olacağız. Urla’da çok fazla kadın girişimci var. Bu yüzden Urla çok şanslı. İnşallah bundan sonra ki süreçte elinizdeki sertifikalarla kendinize yeni dünyalar açarsınız" dedi. KOBİ Uzmanı Cafer Dirik, destek programı hakkında bilgi verirken, " Girişimcilik destek programında 50 bin lira hibe ve 100 bin lira geri ödemeli olarak destek veriyoruz. 50 bin liranın açılımı belge istemeksizin 2 bin lira kuruluş masrafları. 18 bin lira ofis donanımı için destek veriyoruz. 30 bin lira da işletme gideri olarak kira ve personel yardımında bulunuyoruz. Bunları kuruluştan iki yıl içerisinde veriyoruz. Geri ödemeli desteğimiz ise tamamen makine teçhizatına yönelik. Eğer 18 bin liralık limitiniz yetmiyorsa 100 liraya kadar geri ödemeli olarak 30 ay ödemesiz ve iki yıl ödemeli yani toplamda 4.5 yıl faizsiz kredi söz konusu. kadınlarda destek oranı yüzde 80, erkeklerde ise yüzde 60 olarak uygulanıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 21.06.2016 : 10:26

Etiketler : Girişimciye    Destek    Bölge   


Yorumlar

1769
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN