Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Denizli Kavruldu

Denizli Kavruldu
Denizli, 2007 yılından bu yana en sıcak Haziran ayını yaşıyor. Gölgede 44 dereceyi bulan hava sıcaklığı bunaltırken, öğlen saatlerinde işlek cadde ve sokaklar bile bomboş kaldı, hayvanat bahçesi görevlileri hayvanları hortumlarla su sıkarak serinletmeye çalıştı.

 

Denizli, çöl sıcaklarıyla kavruldu. Artan hava sıcaklıkları nedeniyle Denizli Türkiye’deki en sıcak illerden biri oldu. Gölgede bile 44 dereceyi bulan hava sıcaklığı nemle birlikte daha fazla etkisini gösterirken, Denizlililer’in zorunlu olmadıkça sokağa çıkmadıkları gözlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlık Mesireliği içindeki Hayvanat Bahçesi’nin sevimli sakinleri görevliler tarafından hortumla su sıkılarak serinletildi.
 
Hayvanat Bahçesi Görevlisi Erol Şanal, "Hayvanlara günde üç kez su veriyoruz. Onları da Allah yarattı. Sıcaklar hayvanları da çok etkiliyor" dedi. Denizliler ise, "Sıcaklarda ne yapacağımızı bilemiyoruz. Gölgede bile durmak çok zor" derken, Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri hava sıcaklarının hafta sonuna kadar devam edeceğini bildirdi.

Yayın Tarihi : 20.06.2016 : 15:47

Etiketler : Denizli    Kavruldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4720
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN