Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mermere Mektup Yazıp Toprağa Gömdüler

Mermere Mektup Yazıp Toprağa Gömdüler
Adana’da bazı sivil toplum kuruluşları, Adana ve çevre illere kurulması planlanan 7 termik santralin iptali için idare mahkemesine dava açtıktan sonra, yaklaşık 2.5 metre uzunluğunda ve 200 kilo ağırlığındaki mermere küresel ısınma ile ilgili mücadele ettiklerini anlatan ’Geleceğe mektup’ başlıklı yazı yazarak toprağa gömdü.

 

Adana Barosu, Adana Tabip Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, ÇETKO ve Türkiye Barolar Birliği temsilcileri bugün Adana Adliyesi önünde toplandı. Adana ve çevre illere yapılması planlanan 7 kömürlü termik santralin iptali için idare mahkemesine dava açan sivil toplum kuruluşları daha sonra Adana Barosu’nun sosyal tesislerine geçti. Sivil toplum kuruluşları, bir mermere ’Geleceğe mektup’ isimli bir yazı yazdırdı. Mektupta, küresel ısınma ve dünyanın devamlığı açısından yaptıkları mücadelelerden sözeden sivil toplum kuruluşları, yazıyı şöyle sonlandırdı:
 
"Belki yüzlerce belki binlerce yıl sonra bu yazı bulunduğunda, tüm insanlığın yaşayabileceği felaketleri öngören ve engellemek için çaba gösteren bizim gibi insanlar ve örgütlenmeler olduğunu bilmenizi isteriz. Bu tabletin bulunmasına yol açabilecek iklim felaketlerinin gerçekleşmemesi dileğiyle."
 
Daha sonra mermer sosyal tesislerin arkasında bulunan araziye gömüldü. Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Öktem, ve Ziraat Mühendisleri odası Semih Karademir, yaptıkları konuşmalarda küresel ısınma ile mücadelelerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Yayın Tarihi : 20.06.2016 : 14:47

Etiketler : Kiloluk    Mermere    Mektup    Yazıp    Toprağa    Gömdüler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4489
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN