Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eskişehir Valisi Çelik Görevine Başladı

Eskişehir Valisi Çelik Görevine Başladı
Batman’dan Eskişehir Valiliği’ne atanan Azmi Çelik görevine başladı.

 

Vali Azmi Çelik için Valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Karşılamaya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, daire müdürleri ile çok sayıda valilik çalışanı karşıladı. Azmi Çelik, tek sıra halinde kendisini karşılayanlarla tokalaştı, ardından polis tören mangasını selamladı. Makamına geçen Vali Azmi Çelik gazetecilere Şanlıurfa’ya atanan Vali Güngör Azim Tuna’ya Eskişehir’e yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Vali Çelik, şöyle konuştu:
 
"Bugün itibariyle Allah’ın izniyle görevimize başlıyoruz. Başta sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlar Kurulu üyelerimiz ve bu görevi bizlere layık görenlere, bizi tercih edenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Eskişehir’i birlikte yönetme arzusundayız. Katılımcılık, şeffaflık önemli. Başlanmış işleri bitirme noktasında azami gayret göstermek görevlerimiz arasında. Bir işe karar verildiyse, karar kılındıysa o işin devamı sürat ve etkinlikle tamamlanacaktır."
 
ÖZGEÇMİŞİ
 
Erzurum’un Oltu ilçesinde dünyaya gelen Azmi Çelik, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. Kaymakam adayı olarak 1992 yılında Trabzon’da göreve başlayan Azmi Çelik, sırasıyla, Kastamonu-Azdavay, Bayburt-Aydıntepe, Batman - Kozluk, Diyarbakır - Çermik, Isparta - Şarkikaraağaç, Samsun-Havza, Bursa-Yenişehir kaymakamlık görevleri ile Kayseri ve Eskişehir Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Azmi Çelik, Eskişehir Vali Yardımcılığı görevini yürütürken 21 Mayıs 2014 tarihinde Batman Valiliği görevine atandı. Son Valiler kararnamesiyle Eskişehir Valililiğine atanan Çelik evli ve 2 çocuk babası.

Yayın Tarihi : 20.06.2016 : 14:32

Etiketler : Eskişehir    Valisi    Çelik    Görevine    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4384
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN