Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuaförler 'Çocuk Gelin' Saçını Yapmayacak

Kuaförler 'Çocuk Gelin' Saçını Yapmayacak
Van Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperati tarafından kentteki kadın kuaför salonlarına 'Bu iş yerinde 18 yaş altı gelin saçı yapılmamaktadır' yazılı afişler asıldı.

 

Van'da küçük yaşta evliliklerin önüne geçmek için kampanya düzenleyen Van Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperati (Yaka-Koop) tarafından kentteki kadın kuaför salonlarına 'Bu iş yerinde 18 yaş altı gelin saçı yapılmamaktadır' yazılı afişler asıldı.
 
ÇOCUK YAŞTA EVLİLİKLERİ ÖNLEMEK İÇİN
 
Van Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifince (Yaka-Koop) erken yaşta evliliklerin önüne geçmek için 'Bu iş yerinde 18 yaş altı gelin saçı yapılmamaktadır' yazılı afişler hazırladı.
 
Kentteki kuaför salonlarına asılan afişlerle ilgili açıklamalarda bulunan Yaka-Koop Başkanı Gülmay Gümüşhan, çocuk yaşta evliliklere karışı oldukları için böyle bir kampanya başlattıklarını belirterek şöyle konuştu:"Düğün için gittiğim kuaför salonlarının küçük yaşta gelinlerle dolu olduğuna bizzat şahit oldum.
 
KUAFÖR İŞLETMECİLERİYLE BİR ÇALIŞTAY YAPTIK
 
Bu nedenle kentteki kuaför işletmecileriyle bir çalıştay yaptık ve bir karar verdik. O çalıştayda erken yaşta zorla evliliğin sakıncalarını, intiharları ve bununla ilgili yürüttüğümüz kampanyamızı anlattık.
 
DÜĞÜN SALONLARI VE GELİNLİKÇİLERE DE BU AFİŞİ ASACAĞIZ
 
Ve üzerinde '18 yaş altı kız çocuklarının saçlarını yapmıyoruz' yazılı afişler hazırladık. Bunları kuaför salonlarına astık. Kuaför salonları sahipleri de bu durumdan gayet memnun. Kampanyamızın bundan sonraki aşamasında da düğün salonları ve gelinlik satan iş yerlerine de bu afişleri asacağız. Bu konuda herkesten duyarlılık bekliyoruz."
 
İZMİR'DEN KAMPANYAYA DESTEK
 
 
Van'da başlatılan kampanyaya İzmir'deki kuaförlerden de destek geldi. İzmir'in uluslararası üne sahip kuaförü Harun Cici, çocuk yaşta evliliklere karşı Van'da başlatılan kampanyaya olumlu baktıklarını belirtti.  İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde saç tasarım dersleri de veren Harum Cici, Kazete'ye yaptığı açıklamada,  "Ben zaten bu konuda çok duyarlıyım. Gerek ülke içinde gerekse davet aldığım  komşu ülkelerde kesinlikle 18 yaşından küçük  gelin adaylarının veya manken olarak sahne alan genç kızların saçlarını yapmıyorum. Etkileyebildiğim diğer meslekdaşlarımı  çocuk gelin başı yapmamaları, konusunda uyarıyorum. Bu uyarımı İzmir Kuaförler Meslek oda yönetimine de en kısa zamanda yapacağım. Bu kampanyanın Türkiye geneline yayılması gerekir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 20.06.2016 : 11:00

Etiketler : haber    haberler    van    çocuk gelin    kuaför    saç    yapılmayacak    izmir    harun cici    destek    Kuaförler Çocuk Gelin Saçını Yapmayacak    ben tv    kanalben       


Yorumlar

8636
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN