Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mümkünse Bugün Dışarı Çıkmayın!

İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi illeri bugün Kuzey Afrika'dan gelen kuvvetli sıcak hava dalgasının etkisiyle kavrulacak.

 

Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam ediyor.
 
Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, azartesi mevsim normallerinin 10 derece üstünde 41 derece sıcaklığa ulaşacak.
 
YENİ REKOR GELEBİLİR
 
Kentte, sıcaklığın en son 1982 ve 2007 yıllarında 41.3 dereceye ulaştığı öğrenildi.
 
Ancak bu kez, sıcaklığın bu rakamı da geçmesiyle yeni bir rekor gelebileceği de ifade edildi.
 
Kentte hafta boyunca en yüksek sıcaklıklar gündüz 40, gece de 26 derecenin altına inmeyecek. Nem oranının yüzde 28’lere ineceği periyotta Meteoroloji yetkililerinin uyarısı üzerine İzmir Valiliği, bir dizi önlem aldı.
 
Pazartesi günü, vatandaşların sıcak çarpması yaşama ihtimaline karşı tüm hastaneler ile sağlık kurumları uyarıldı. Tüm kurumların gerekli tedbirleri alması istendi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile, kalp damar hastalığı, hipertansiyon, KOAH, diyabet, kanser gibi kronik hastalığı olan görevlilerin idari izinli sayılacakları açıklandı. 
 
İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU:
 
 
İzmir Valisi Erol Ayyıldız imzasıyla kurumlara gönderilen yazıda, Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, İzmir ve bölgesinin önümüzdeki bir hafta boyunca Kuzey Afrika'dan gelen kuvvetli sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı belirtildi. Sıcaklıkların yarından itibaren artmaya başlayacağının vurgulandığı yazıda, değerlerin mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyretmesinin beklendiği uyarısı yapıldı.
 
Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak çeşitli sağlık problemleri yaşanabileceğine dikkatin çekildiği yazıda, şu ifadelere yer verildi:
 
"Aşırı sıcaklarda yaşlılar, bebekler ve kronik hastalığı bulunanlarda sadece terleyerek vücut ısısı dengede tutulamaz. Yine ortamdaki nem oranı fazla ise terleyerek vücut ısısı düşmeyebilir. Ayrıca şişmanlık, herhangi bir hastalığa bağlı yüksek ateş, aşırı sıvı kaybı, kalp hastalığı, ruh ve sinir hastalığı, tedavi amaçlı bazı ilaçların kullanımı da aşırı sıcaklarda terlemeyi etkileyen faktörlerdendir. Bu gibi durumlarda yükselen vücut ısısı, beyin ve diğer hayati organlarda hasara yol açabilir."
 
'10.00 - 16.00 ARASI SOKAĞA ÇIKMAYIN'
 
Pazartesi günü İzmir'de sıcaklığın 41 derece ölçülmesinin beklendiği vurgulanan yazıda, vatandaşların sıcak çarpmalarına maruz kalmamaları için başta tüm hastaneler ile sağlık kurumları olmak üzere tüm kurumların gerekli tedbirleri alması istendi. Bütün kurum ve kuruluşlara gönderilen yazıda, vatandaşlardan sıcaklığın en yoğun hissedileceği 10.00 ila 16.00 saatleri arasında mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları da istendi. "Sıcaklığın 41 derece olması beklenen pazartesi günü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile, kalp damar hastalığı, hipertansiyon, KOAH, diyabet, kanser gibi kronik hastalığı olan kamu görevlileri idari izinli sayılacak" duyurusu da yapıldı.
 

Yayın Tarihi : 20.06.2016 : 10:33

Etiketler : haber    haberler    hava durumu    izmir    sıcak    meteoroloji    sıcaklık    uyarı    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2588
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN