Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kosova’da Sağlık Skandalı

Kosova’da Sağlık Skandalı
Kosova Devlet Savcılığı Başkanı Aleksadar Lumezinin ve savcı ekibi tarafından aralarında Eski Sağlık Bakanı şimdi ise Çevre Bakanı Dr. Ferid Agani ile 63 kişinin de bulunduğu görevlilere usulsüzlük yaptıklarına dair iddianame hazırlandı.

 

 
Kosova’daki özel hastanlerde kalp hastalarına stent takılmasına ilişkin yolsuzlukları içeren, “Stent” dosyası Priştine Temel Mahkemesi’ne teslim edildi ve 64 kişinin yargılanması istendi.
 
Ferid Agani’nin yanı sıra, Sağlık Bakanlığı genel sekreteri, 44 hekim, 1 hemşire ve özel sağlık kurumlarında çalışan 13 kişi usulsüzlükle suçlanıyor. İddianamede, suçlanan kişilerin görevlerini kötüye kullandıkları, özel sağlık kurumlarındaki hastaların yasaya aykırı stent takmak için tedavi altına alınmaları ve bu kurumlara Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 4.5 milyon Euro tutarında ödeme nedeniyle devleti zarara uğrattıkları iddiaları yer alıyor.
 
Ferid Agani İstifa Dilekçesini Başbakan’a Sundu
 
Sağlık Bakanı olduğu dönemde görevi kötüye kulllandığı iddiasıyla yargılancak olan Çevre ve Alan Planlama Bakanı Ferid Agani, istifa dilekçesini Başbakan’a sundu. İddianamenin ardından Bakan Agani, Başbakan Mustafa’ya istifa dilekçesi sunarak, yargı sürecinin adil ve şeffaf olması adına dava sonuçlanana kadar kendisini görevden almasını talep etti. Hükümet Sözcüsü Arban Abraşi, Başbakan İsa Mustafa’nın, Bakan Agani’nin istifa dilekçesini gelecek hafta değerlendirmeye alacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 19.06.2016 : 17:17

Etiketler : Kosovada    Sağlık    Skandalı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2241
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN