Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Amacımız İzmir'i İstanbul'la Yarıştırmak'

'Amacımız İzmir'i İstanbul'la Yarıştırmak'
Başbakan Binali Yıldırım, Ramazan boyunca sürecek olan iftar programını İzmir'de sürdürdü.

 

Kente 17:30'da gelen Başbakan Yıldırım'ı, Adnan Menderes Havalimanı'nda İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ve birçok partili karşıladı.
 
İzmir programında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da eşlik ettiği Başbakan Yıldırım, İzmir'de ilk olarak Güzelyalı'ya gitti.
 
Güzelyalı'da bulunan Sevgi Evi'ndeki çocuklarla bir araya gelen ve bu ziyaretini basına kapalı olarak gerçekleştiren Başbakan Yıldırım ile çocuklar arasında renkli dakikalar yaşanırken, Başbakan Yıldırım'ın çocuklara çeşitli hediyeler verdiği öğrenildi.
 
 
Sevgi Evi ziyareti sonrası Başbakan Binali Yıldırım'ın nihai adresi ise İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın ev sahipliğinde Kaya Termal Otel oldu. Burada şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya gelen Yıldırım, teröre karşı kararlılık mesajı verdi. Yıldırım'a bu programında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katılmasıyla eşlik eden bakan sayısı da 5'e çıktı. İftara ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.
 
 
Yıldırım burada yaptığı konuşmasında teröre karşı atılan adımları sıraladıktan sonra, "Ben bu güzel şehre İzmir’e çok şey borçluyum. Çünkü İzmir 79 milyonun sorumluluğunu almama vesile olan şehirdir. Birlik ve beraberlikle hem İzmir’e hem ülkeye gelecek kuşakların bizden beklediği hizmeti yapmaya devam edeceğiz. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmayacağız. Muasır medeniyetler seviyesine oradan da yükseğe çıkaracağız. 30 Haziran’da İstanbul İzmir arasını 3 saatin altına indirecek Osman Gazi Köprüsü ve 40 km otoyolun açılışını yapıyoruz. İstanbul adım adım İzmir’e yaklaşıyor. İzmir 3’üncülüğü hak etmiyor. Amacımız İzmir’i İstanbul’la yarıştırmak. İzmir bunu başarır. İzmir işgali gören başkaldıran bağımsızlığın ilan edildiği şehirdir. Yerel yönetimlerle el ele vererek İzmir’imizi Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmaya Avrupa’ya açılan kapı yapmaya hep birlikte gayret edeceğiz." dedi.

Yayın Tarihi : 18.06.2016 : 22:12

Etiketler : başbakan binali yıldırım    izmir    şehit aileleri ve gaziler    iftar       


Yorumlar

3715
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN