Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ferhat Tüneli İnşaatında 300 Metre Yol Katedildi

Ferhat Tüneli İnşaatında 300 Metre Yol Katedildi
Amasya’da 970 metre uzunluğundaki Ferhat Tüneli’nde 300 metre yol katedildi. Projenin tamamlandığında şehir içi trafiğinin rahatlayacağını söyleyen Belediye Başkanı Cafer Özdemir, hazine aradıklarını söyleyenlere de cevap vererek, "Valla 300 metre oldu. Kazdık, geldik, taş haricinde bir madene rastlamadık. Bu söylentilere gülüp geçiyoruz" dedi.

 

Amasya Belediyesi tarafından yaptırılan 970 metre uzunluğundaki Ferhat Tüneli inşaatında 300 metre yol kat edildi. Projenin maliyeti 21 milyon 300 bin TL olarak belirlendi. Amasya şehir trafiğinin rahatlatılması planlanan projeyle Harşena Dağı’nın altından, Nergiz Mahallesi’nden başlayan tünel inşaatı, Kurşunlu Mahallesi İstasyon Caddesi’ne bağlanacak.
 
Ferhat Tüneli’nde incelemelerde bulunan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, "Tünelden çıkan malzemenin toprak karışımının az olması homojenliği ve sertliği beton kırımına uygun olduğu için çıkan taşların bir kısmını tünelin inşaatında kullanılacak betonda kullanıyoruz. Fazlasını da diğer şehrin muhtelif bölgelerindeki imar yollarının alt yapılarında değerlendiriyoruz. Bu projeye başlarken bu işi yapamazlar, onların amacı yer altındaki hazineyi aramak gibi halkın arasında konuşuluyor. Valla 300 metre oldu. Kazdık, geldik, öyle madene de rastlamadık. Taş madeninin haricinde hazineye rastlamadık. Ama asıl hazine bu tünelin açılması ve Amasya’ya hizmet olarak dönmesi. Sokak dedikodusu devam ediyor. Bizim niyetimizin ’trafiğe yol açmak değil buradaki hazineyi kurtarmak’ olduğunu iddia edenlerimiz vardı. Tabii gülüp geçiyoruz, bu konuşulanlara, ama yine de bakıyoruz. Gerçekten olabilir mi diye ama rastlamadık” diye konuştu. 
 
İncelemeler sırasında Başkan Cafer Özdemir’e, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ve inşaatın yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Yayın Tarihi : 18.06.2016 : 19:04

Etiketler : Amasyada    Ferhat    Tüneli    İnşaatında    Metre    Yol    Katedildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3416
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN