Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sıcak, Antalya’da Bunalttı

Sıcak, Antalya’da Bunalttı
Antalya’da öğle saatlerinde 39 dereceye ulaşan hava sıcaklığından bunalan tatilci ve turistler, soluğu sahil ve havuzlarda aldı. Yerli tatilcilerin tercihi Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı oldu.

 

Turizm kenti Antalya’da hava sıcaklığı öğle saatlerinde gölgede 39 dereceye ulaşırken, deniz suyu sıcaklığı 24 derece ölçüldü. Yüzde 17 nem oranıyla birlikte hissedilen sıcaklık gölgede 41- 42 derece oldu. Sıcaktan bunalan yörede oturanlar ve turistler, sahil ve havuzlara akın etti. Tatilcilerin tercihi Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı olurken, turistler  genellikle otellerin havuzlarıyla su parklarını seçti. Bunaltan sıcakta suda serinlik arayan tatilciler, uzun süre deniz ve havuzlardan çıkmadı. Sahilde denize girenler arasında büyükler olduğu kadar aileleriyle birlikte gelen çocuklar da vardı. Kimi çocuklar kumla oynarken kimileri de denizde suyla oynadı.
 
Başta orman yangınları olmak üzere, sıcak çarpması gibi etkilerin de yaşandığı Antalya’da, uzmanlar öğle saatlerinde güneş altında gezilmemesi gerektiği yönünde uyarılarını yeniledi. Bol bol sıvı tüketilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen uzmanlar, şeker ve tansiyon hastalarına gölge ve serin yerlerde bulunmalarını önerdi.

Yayın Tarihi : 18.06.2016 : 14:00

Etiketler : Sıcak    Antalyada    Bunalttı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7813
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN