Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Akşener'den Kurultay Açıklaması

Akşener'den Kurultay Açıklaması
MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener, kurultay ile ilgili açıklama yaptı. Akşener’in sözlerinin satır başları şöyle:

 

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener MHP'de bu pazar yapılması beklenen tüzük kurultayıyla ilgili açıklama yaptı.
 
Akşener özetle şöyle konuştu:
 
''Bu tüzük kurultayı zorunlu meşru ve kanuna uygun yapılması zorunlu bir kurultaydı. Tüzük kurultayı toplanacak. Mahkemeye sunduğumuz dilekçedeki madde değişecek, üst kurul delegelerimiz seçimli kurultay kararı alacak. 
 
''BU BİR TARİH YAZMA SÜRECİ OLMUŞTUR''
 
19'unda kurultayı hep birlikte icra edeceğiz. 19 Haziran'da kongre tüzük kurultayımız üst kurul delegelerimizin imza vererek, daha sonra 15 Mayıs'ta Ankara'ya gelerek destek vererek, tabanımız, Ülkücü Türk milliyeti iradesidir. Bizi bugüne getiren onların iradesidir. Bu bir tarih yazma süreci olmuştur.
 
''USUL HATASI YAPMAYACAĞIZ''
 
Kongrede tüzük kurultayı olduğu için usul hatası yapmayacağız. Usul hatası yapmayacağımız için usulden herhangi bir itirazın söz konusu olamayacağı bugünkü Türkiye'de bile hukukçuların itiraz edemeyeceği bir kurultay yapacağız. Noterlerimizin eşlinde delegelerimizi kayıt altına alındığı bir süreci gerçekleştireceğiz. Hukuk açısından bakıldığında siyasi partiler yasasının 14. maddesi gereğince bu tür kurultaylar tarif edilmiştir. Ona uyarak yola çıkacağız.
 
''MHP BU ÜLKEYİ YÖNETECEKTİR''
 
Biz birbirimize güvenerek yola çıktık pek çok suçlamalar ile karşı karşıya kaldık. İktidar partisinin tüm propaganda araçları üzerimize geldi. Sırf adaylar suçlansa iyi, imza veren delegelerimiz çok haksız, çok ağır, çok seviyesiz iftiralar ile karşı karşıya kaldılar. Bu süreç onların olgunluğu sayesinde bugünlere geldi. Ve gösterdik ki MHP bu ülkeyi yönetecektir.''

Yayın Tarihi : 17.06.2016 : 14:27

Etiketler : mhp    genel başkan adayı    meral akşener    kurultay       


Yorumlar

4407
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN