Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitim Uçağı İnerken Arıza Yaptı

Eğitim Uçağı İnerken Arıza Yaptı
İstanbul Hazerfen Havaalanı’ndan havalanan eğitim uçağı, Çorlu Havaalanı’na inişe geçtiği sırada teknik arıza meydana geldi ve gövdesi üzerine iniş yaptı. Uçaktaki eğitmen ve öğrenci pilot kazayı yara almadan atlattı.

 

İstanbul’daki Ayjet Uçuş Okulu’na ait DA42 tipi çift motorlu eğitim uçağı pilot Nazım Seçkin ve öğrencisi Ömer Ateş ile Hazerfen Havalimanı’ndan havalandı. Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ndeki havaalanına gelen eğitim uçağı, iniş yaptığı sırada iniş takımlarındaki arıza nedeniyle gövdesi üzerine iniş sağladı. Eğitim uçağının eğitmen pilotu Nazım Seçkin ve öğrenci pilot Ömer Ateş olayı yara almadan atlattı. Pilotlar, uçaktan çıkarıldıktan sonra sağlık kontrolünden geçirmeleri için Çorlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
 
Olayla ilgili bilgi veren Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, "Eğitim uçağında iniş sırasında arıza meydana gelmiş. Eğitim uçağı gövdesi üzerine havaalanına iniş yaptı. Uçağın pilotları olayı yara almadan atlattı. Arkadaşlarımız pilotları sağlık kontrolü için hastaneye götürdü” dedi.
 
Kaza kırım ekibi tarafından eğitim uçağının incelenerek, iniş sırasında meydana gelen arızanın tespit edileceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 19:04

Etiketler : Eğitim    Uçağı    Çorluya    İnerken    Arıza    Yaptı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9888
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN