Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu İzmir'de

Kılıçdaroğlu İzmir'de
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bize mermi atabilirler, bize kurşun sıkabilirler ama hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ve gazi ailelerine verilecek iftar programı kapsamında İzmir’e geldi. Adnan Menderes Havaalanı VIP Salonu’nda basın toplantısı yapan Kılıçdaroğlu, İzmir’in sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözbebeği olduğunu ve çok iyi yönetildiğini söyleyerek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi kredi notu Türkiye’nin notundan yüksek. Onun için ‘İzmir iyi yönetiyor’ diyorum. Acaba Türkiye iyi yönetiliyor mu? Bu konuda her kesimde bir kaygı var ve ortak soru ‘Türkiye nereye gidiyor’ Türkiye iyi yönetilmiyor. Eğer bir ülkede patates üreticisi, çiftçi alın terinin karşılığını alamazsa, her gün şehit cenazeleri gelirse, 6 milyon gencimiz işsizlik belasıyla karşı karşıya ise ‘bu ülke iyi yönetiliyor’ denilemez. 14 yılda Türkiye’yi bu hale kim getirdi. Eğer bu sorunun cevabını bulabilirsek emin olun bu ülkeye demokrasiyi getirmiş oluruz. Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Herkesin işi aşı olsun işitiyoruz. Terör belasından arındırılmış bir Türkiye istiyoruz. Hükümet olmanın da amacı da budur. Eğer hükümet kendisi sorunun kaynağı haline gelmişse vay o ülkenin haline. Belki bizi izleyenler diyecek ki bu kadar karamsar tablo çizilir mi? Bundan daha karamsar tablo gündemimizde. Bunun sadece bizler değil bütün dünya farkında” diye konuştu.
 
Sanki yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye ve insanlara karşı sorumlulukları olduğunu belirtti.
 
 
PARTİLİLERE HİTAP ETTİ
 
Ardından VIP çıkışında kendisini bekleyen partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Sadece bu güzel ülkede anneler çocuklarını okullara güler yüzle göndersin istiyoruz. Bu güzel ülkede hep birlikte kimliği, inancı ne olursa olsun bütün insanlarımızı kucaklamak istiyoruz. Bizim yüreğimizde kin, nefret yok. Bizim yüreğimizde sadece ve sadece insan sevgisi var. İnsanlarımız, doğamızı, ormanlarımız, güzel Türkiyemizi seviyoruz. Bize mermi atabilirler, bize kurşun sıkabilirler ama hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz.”
 
Alanda bulunan partililer sık sık ’Feriştahı gelse Yıldıramaz’ sloganları attı.
 
 
Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun hitabının ardından bir grup partilinin attığı havai fişekleri çalıların tutuşturunca küçük çaplı yangın çıktı.
 
 
Yangın çevredekilerin müdahalesiyle söndürüldü.

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ

İzmir'de bugün şehit aileleri ve gazilerle iftar programında buluşacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun programına bir son dakika eklemesi geldi.

Normal şartlarda Adnan Menderes Havalimanı'nda partililer tarafından karşılanıp, ardından da iftar öncesi Balçova'da bir park açacak olan Kılıçdaroğlu'nun programının başına bir basın toplantısı eklendi.

CHP Lideri İzmir'de ayağının tozuyla ilk olarak basın toplantısı gerçekleştirecek. Toplantı sonrasıysa program kaldığı yerden aynı şekilde devam edecek.

Pankartlı destek

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Adnan Menderes Havalimanı'ndan çıktıktan sonra izleyeceği güzergah, CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı tarafından pankartlarla donatıldı. Pankartlarda başta laiklik ve destek açıklamaları olmak üzere dikkat çekici ifadeler yer aldı.

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 16:35


Yorumlar

8107
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN