Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Telefon Dolandırıcıları Yakalandı

Telefon Dolandırıcıları Yakalandı
Bursa’da telefonla aradıkları kişileri banka kartı bilgilerini güncelleştireceklerini söyleyerek dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 3 kişi polis tarafından yakalandı.

 

Merkez Nilüfer İlçesi’nde oturan İ.T.’yi telefon ile bankaların kullandığı 444’lü hatlardan arayan bir kişi, kredi ve banka kartı bilgilerini güncelleyip, kendisine ramazan ayında marketlerde harcaması için 50 lira tutarında puan vereceklerini söyledi. İ.T.’nin kimlik ve kart bilgilerini alan dolandırıcı hesabında bulunan 1100 lirayı bir başka hesaba aktardıktan sonra kendisine, "İşleminiz başarı ile gerçekleşti" diyerek telefonu kapattı.
 
Olay ardından hesabına yüklendiği söylenen puanı harcamak için markete giden İ.T., hesabından para çekildiğini öğrenince polise suç duyurusunda bulundu.
 
Polis İ.T.’nin hesabındaki paranın aktarıldığı hesabın bulunduğu merkez Yıldırım İlçesi’ndeki banka şubesine giderek önlem aldı. Polis hesaptan parayı çekmeye gelen 33 yaşındaki Şükrü K., 27 yaşındaki Osman D. ve 27 yaşındaki Ali O.’yu yakaladı.
 
Şüpheliler, polisteki sorgularının ardından dolandırıcılık suçlamasıyla adliyeye sevk edilecek.

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 15:29

Etiketler : Telefon    Dolandırıcıları    Yakalandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8490
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN