Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Perdeyi Kılıçdaroğlu Açıyor

Perdeyi Kılıçdaroğlu Açıyor
İzmir, 3 gün boyunca siyasetin odağında yer alacak. Bugün Kılıçdaroğlu'nu ağırlayacak İzmir, yarın Bahçeli'yi ve Cumartesi günü de Başbakan Binali Yıldırım'ı ağırlayacak.

 

Burak Cilasun / Ben TV

2019'a giden yolda Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevlerine gelmesiyle İzmir'de çekilen siyasi kılıçlara, 3 gün boyunca liderler de dahil olacak. Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, birer gün arayla İzmir mesajlarını kamuoyu ile paylaşacak.

Kılıçdaroğlu 'Buradayız' mesajı verecek

Ziyaretlerden serisinin açılışını bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapıyor. Saat 16:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda partililer tarafından adeta gövde gösterisiyle karşılanacak olan CHP Lideri, hemen arkasından Balçova'da Şehit Polis Haluk Varlı Parkı'nın açılışına katılacak. Kılıçdaroğlu'nun buradan sonraki durağı ise Tarihi Havagazı Fabrikası olacak. CHP Lideri burada şehit aileleri, gaziler ve partili isimlerle iftar programına katılacak. Kılıçdaroğlu'nun hem İzmir siyasetindeki 'Binali Yıldırım rüzgarı'na karşı 'buradayız' mesajı vermesi, hem de şehit aileleriyle bir arada olacak olmasından dolayı, HDP ile bir arada gösterilme siyasetine karşı bir hamle yapması bekleniyor. Geceyi İzmir'de geçirecek CHP lideri yarın kentten ayrılacak.

Bahçeli, delegeye seslenecek

Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den ayrılmasından sonraysa şehirdeki siyasi hareketliliği sürdürme görevini MHP üstlenecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki MHP delegeleriyle iftar programına katılacak. Mesajlarını genel olarak parti içine yönelik olarak vermesi beklenen Bahçeli, olağanüstü kurultay sürecinde Egeli delegeyi kendi yanına çekmeye çalışacak. İzmir dışından katılımın yoğun olacağı iftar programı sonrasında MHP liderinin kentten ayrılması bekleniyor.

Yıldırım'ın programı uzayabilir

İzmir'in son konuğu ise Başbakan Binali Yıldırım... Cumartesi günü şehre gelecek olan ve Adnan Menderes Havalimanı'nda kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanacak olan Başbakan, Kaya Termal Otel'de şehit aileleri ve gazilerle birlikte iftar programına katılacak. Yıldırım'ın yer alacağı iftarda şehrin kanaat önderlerinin de yer alacağı öğrenilirken, Başbakan'ın İzmir programının uzama ihtimali de gündemde. Parti kaynakları tarafından Pazar günü de şehirde kalabileceği belirtilen Yıldırım'ın, böyle bir durumda iftarını da İzmirli bir ailenin evinde yapacağı ifade edildi.

Yayın Tarihi : 16.06.2016 : 12:21


Yorumlar

5676
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN